Міністерство інфраструктури України


Україна попередила блокаду Чорноморських портів

15 Лютого 2022, 11:45
Визначено коридор для безпечного заходу торгових суден в українські порти. Глибина підтверджена на рівні 15-22,5 метри.
 
Cпеціальні судна ДУ «Держгідрографія» в рекордні строки провели 450 кілометрів лінійної зйомки структури дна в районі Дністровської банки. Дослідження підтвердили безпечність для судноплавства морського коридору між західною межею району незаконних навчань РФ та Дністровською банкою.
 
«Завдяки спільним зусиллям та швидкому реагуванню ми не допустили блокування роботи Чорноморських портів України. Визначений завдяки проведеному дослідженню коридор гарантує суднам безпечний прохід Одеською затокою.
 
За минулу добу ми фіксували безперебійний трафік торгових суден. Більшість суден дотримувалися рекомендацій та використовували морський коридор оминаючи зону незаконних військових навчань РФ», – підкреслив Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.
 
Оперативна інформація за результатами гідрографічних робіт ДУ «Держгідрографія» вже оголошена у прибережних попередженнях України і буде опублікована у Повідомленнях мореплавців.
 
З метою допомогти капітанам більш надійно прокладати маршрут судна з урахуванням осадки та маневрових характеристик, найближчим часом буде зроблена великомасштабна врізка на навігаційні карти із детальною інформацією щодо стану глибин в морському коридорі. Також визначено координати віртуальних засобів навігаційного обладнання для чіткого встановлення меж морського коридору.
 
Нагадаємо, що на виконання доручення Мінінфраструктури України ДУ «Держгідрографія» провела позапланові промірні роботи в районі Дністровської банки задля пошуку безпечного проходу суден у зв’язку з блокуванням РФ рекомендованих морських шляхів до торгових портів Одеської затоки.
 
На час проведення досліджень Міністерство інфраструктури рекомендувало цей маршрут для торгових суден, завдяки цьому українські порти працювали у штатному режимі. Балкер MV Melia став першим, але не єдиним, судном типу Panamax, який вдало пройшов новим шляхом з порту Південний.

 

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/33455.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове