Міністерство інфраструктури України


Система «ШЛЯХ»: завдяки ІТ рішенню Міністерства інфраструктури термін розгляду заяв скоротився із 1-3 місяців до 1-5 днів

22 Червня 2022, 19:15
Три місяці тому, вже під час повномасштабного російського вторгнення, Державна служба України з безпеки на транспорті (ДСБТ) запустила новий цифровий інструмент – сервіс «Ліцензування» Системи «ШЛЯХ». Він максимально спрощує процедуру подання документів та управління ліцензійними справами.
 
За цей час сервіс показав наступні результати:
◾️ кількість опрацьованих заяв збільшилася у 7 разів
◾️ термін розгляду заяв скоротився із 1-3 місяців до 1-5 днів
◾️ кількість позитивних рішень зросла до 75%
 
«На ринку міжнародних перевезень спостерігається справжній бум через необхідність експорту великого обсягу врожаю та імпорту палива. Ми готувались до спрощеного ліцензування ще до війни; доопрацювали і запустили новий цифровий інструмент вже у березні.
 
Закликаю усіх перевізників подавати заяви особисто, вам більше не потрібні посередники. Тепер процес отримання ліцензії став максимально зручним, швидким та з ліквідованими корупційними ризиками.
 
Створений інструмент є тільки частиною масштабної програми дебюрократизації в сфері автоперевезень. Паралельно працюємо над повним скасуванням дозвільної системи в автоперевезеннях з ЄС, а також ліквідуємо всі вузькі місця на західних кордонах в рамках проєкту «Відкритий кордон» – прокоментував Мустафа Найєм, заступник Міністра інфраструктури.
 
До запуску цього сервісу термін очікування результату розгляду заявки міг сягати 3-х місяців. Окрім цього, процес був організований повністю вручну, що підвищувало корупційні ризики, а також можливість помилки на основі людського фактору.
 
З детальною інструкцією подання документів на отримання ліцензії на період дії воєнного стану або повідомлення про зміну даних можна ознайомитися за посиланням https://cutt.ly/YFRcuHJ.
Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/33578.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове