Міністерство інфраструктури України


«Зернова ініціатива»: відправлено перше судно з продовольством з порту «Південний»

8 Серпня 2022, 09:06
В ході реалізації «зернової ініціативи» сьогодні вранці з порту «Південний» вийшло перше з 24 лютого судно з українським продовольством – балкер SACURA прямує до Італії.
 
 
Судно об’єдналося в караван із балкером ARIZONA, яке відправилось з порту «Чорноморськ» в Туреччину. На борту обох суден 60 тис. тонн агропродукції.
 
«Сьогодні до реалізації Ініціативи повноцінно залучено найбільший український порт – «Південний». Таким чином усі порти Великої Одеси задіяні для експорту агропродукції.
 
Наразі наша ціль – нарощування перевалки в портах. Протягом 2-х тижнів плануємо вийти на обсяг перевалки 3-5 суден на добу.
 
Працюємо з гарантами домовленостей, щоб «зерновий коридор» працював безперебійно і були дотримані усі безпекові вимоги д
о судноплавства», – прокоментував Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.
 
Нагадаємо, 22 липня в Стамбулі за пропозиції Організації Об’єднаних Націй Україна, Туреччина та Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний».
 
На враховуючи відправлених сьогодні суден, в рамках реалізації домовленостей з портів уже вийшли 8 суден з українською агроподукцією.
 
UPDATE – новина виправлена в 2-му абзаці.
Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/33633.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове