Міністерство інфраструктури України


Україна та Молдова відновили сполучення на залізничній ділянці Березине – Басарабяска

22 Серпня 2022, 13:05
Сьогодні за участі Міністра інфраструктури України Олександра Кубракова та Міністра інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Андрій Спину було відкрито оновлену залізничну ділянку Березине (Україна) – Басарабяска (Молдова).
 
Відновлення руху ділянкою відбулося в рамках роботи Міністерства інфраструктури України зі збільшення пропускних можливостей на західних кордонах України з державами ЄС та Молдовою.
 
  
 
«Відновлення цього маршруту стало життєвонеобхідним на тлі постійних атак мосту через Дністровський лиман російськими окупантами. Відтепер маємо альтернативу – головний залізничний маршрут для сполучення Одеси та Дунайських портів – «Рені» та «Ізмаїл» надійно підключений до залізничного сполучення.
 
Розраховуємо, що зможемо досягти об’єму вантажоперевезень на цій ділянці в середньому на рівні 10 млн тонн на рік. Вдячний нашим партнерам з Молдови та профільним міністерствам за співпрацю та роботу на результат.
 
Наші спільні проєкти – це не тільки про транспорт, вантажі та пасажирів. Ми разом рухаємось до членства в ЄС, тому разом будуємо спільну європейську інфраструктуру.
 
І безперечно маю відзначити чудову роботу українських залізничників, які реалізували великий міжнародний проєкт «під ключ». Адже силами наших працівників відновлено інфраструктуру не тільки на території України, а ще й на території Молдови», – прокоментував Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.
 
Ділянка Березине – Басарабяска є одноколійною, а її довжина складає 22 кілометри (на території України – майже 21 кілометр).
 
Рух на ній був відсутній з 1999 року.
 
Нагадаємо, 24 червня цього року Міністерство інфраструктури України та Міністерство інфраструктури та регіонального розвитку Молдови підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо розвитку залізничного сполучення, який передбачає відновлення залізничного руху на цій ділянці.
 
Фото: «Укрзалізниця»
Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/33653.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове