Для людей
з порушенням зору

    Новини    26 Листопада 2022, 16:13
Версiя для друку


Grain from Ukraine: запущено гуманітарну програму боротьби з голодом у світі

26 Листопада 2022, 16:13
Сьогодні, 26 листопада, Президент України Володимир Зеленський презентував гуманітарну продовольчу програму Grain from Ukraine. Вона покликана запобігти голоду в найбідніших країнах Африки та Азії, а також підтримати вітчизняних аграріїв.
 
«Вона передбачає прямі закупівлі державами-учасниками програми української агропродукції та передачі її найбіднішим країнам. Зараз ми маємо конкретну мету – врятувати від голоду щонайменше 5 мільйонів людей до кінця весни 2023 року. Україна вже зробила крок до цього. В рамках Програми вже вийшло судно Nord Vind, на борту якого 27 тисяч тонн продовольчої пшениці для Ефіопії.
 
Сьогодні в порту «Чорноморськ» розпочнеться завантаження другого судна. Це ще 30 тисяч тонн пшениці для мешканців Ефіопію. Окрім цього, під завантаження до портів України йдуть ще 3 судна, які зможуть вивезти більше 80 тисяч тонн продовольчої пшениці для Сомалі, Судану, Ефіопії та Ємену.
 
Ми впевнені, що Grain from Ukraine здатна впоратись із завданням запобігти продовольчій катастрофі в світі, але для цього потрібна консолідація всього світового співтовариства. Тільки разом ми можемо раз і назавжди позбавити росію можливості використовувати голод як зброю» – прокоментував Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.
 
Передбачається, що уже до середини 2023 року буде відправлено щонайменше 60 суден з продовольством для країн на межі голоду.
 
Ця Програма реалізовуватиметься в партнерстві з Всесвітньою продовольчою програмою ООН (World Food Program – WFP) та за координації Керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака.
 
Для підсилення гуманітарної складової програми також створюється міжнародна Координаційна група з попередження голоду та під егідою Президента Володимира Зеленського. В її роботі прийматимуть участь представники урядів, міжнародних компаній та громадських організацій, готових зробити свій вклад у боротьбу з голодом у світі.


ВСІ Новини