Міністерство інфраструктури України


Олександр Кубраков: працюємо над реформами, необхідними для прозорої та ефективної відбудови

30 Листопада 2022, 20:13
Сьогодні, 30 листопада, в рамках презентації «Реформи відбудови» Міністр інфраструктури Олександр Кубраков розповів про ключові напрямки роботи Міністерства, необхідні для впровадження прозорої та ефективної відбудови зруйнованої та пошкодженої інфраструктури.
 
Зокрема, ключові зусилля відомства наразі сконцентровані над створенням та наповненням Реєстру пошкодженого та знищеного майна, а також впровадження Cистеми цифрового управління відбудовою транспортної інфраструктури.
 
 
«Масштаби руйнувань транспортної інфраструктури, які, за підрахунками Світового банку, сягають понад 26 мільярдів доларів, вимагають нових підходів до відбудови. Прозорі та ефективні правила, максимальна цифровізація процесів посилять довіру громадськості та міжнародних партнерів до України, а також сприятимуть зростанню інвестицій та донорських внесків на відбудову.
 
У рамках цієї роботи спільно з міжнародними партнерами вже запустили Реєстр пошкодженого та знищеного майна, а також розпочали роботу над Цифровою системою управління відбудовою інфраструктури. Її плануємо презентувати уже весною наступного року. Успішне впровадження такої системи може стати шаблоном для систем управління відбудовою у всіх інших галузях.
 
Окрім цього, продовжуємо імплементувати реформу держзакупівель в інфраструктурній сфері. Вона передбачає максимальне спрощення процедур та впровадження міжнародних стандартів. Уже триває антикорупційна програма Укравтодору, яка реалізується спільно з ЄБРР та Базельським інститутом держуправління. В 2023 році таку програму почнемо реалізувати в Укрзалізниці.
 
Вдячний усім задіяним органам влади, експертам та міжнародним партнерам за співпрацю. Розраховую, що уже найближчим часом весь необхідний пакет реформ буде прийнято», – прокоментував Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.
 
За словами Міністра, також триває робота з народними депутатами України над доопрацюванням існуючих законопроєктів, необхідних для старту прозорої та ефективної відбудови інфраструктури. Зокрема, йдеться про законопроєкти №5655, №5877, №6383, які запроваджують єдину електронну систему будівництва, передбачають цифровізацію процесів на всіх найважливіших етапах реалізації проєктів та посилюють відповідальність за порушення в сфері містобудування.
 
 
 
Сьогоднішня презентація реформ відбудови відбулась також за участі заступниці Міністра розвитку громад та територій Наталії Козловської, народного депутата України, заступниці голови Комітету ВР із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олени Шуляк та керівника проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах (TAPAS)» Данила Молчанова.

Нагадаємо, у листопаді 2022 року Кабмін прийняв постанову, яка дає старт експериментальному проєкту з впровадження Цифрової системи управління відбудовою транспортної інфраструктури.

Також в серпні цього року було презентовано Реєстр пошкодженого та знищеного майна — єдину базу даних, що міститиме інформацію про всю житлову, транспортну та соціальну інфраструктуру, яка постраждала внаслідок військової агресії.
Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/33863.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове