Міністерство інфраструктури України


Олександр Кубраков: активізуємо співпрацю України та Данії щодо відновлення інфраструктури

13 Січня 2023, 20:34
Уряд Данії підтримає Миколаїв у відновленні критичної інфраструктури та реалізації інших невідкладних інфраструктурних проєктів.
 
Про це йшлося під час зустрічі делегацій України та Данії, очолюваних Віце-прем’єр-міністром з відновлення України – Міністром розвитку громад, територій та інфраструктури Олександром Кубраковим та Міністром у справах міжнародного розвитку та глобальної кліматичної політики Данії Деном Йоренсеном.
 
Серед ключових тем обговорення – децентралізація виробництва електроенергії, заснована на використанні енергоефективних та кліматично дружніх технологій, та реформи, спрямовані на відновлення української інфраструктури, зокрема житла.
 
«Насамперед хочу подякувати Уряду Данії за активну позицію у відновленні України, а також підтримку у впровадженні подальших реформ. Наша команда працює над численними цифровими інструментами для мінімізації корупційних ризиків та ефективного управління відбудовою. Попереду важливий етап – реформа системи закупівель. Будемо вдячні партнерам за безпосередню участь у цьому процесі» – підкреслив Олександр Кубраков.
 
Також сторони обговорили Grain from Ukraine та співробітництво в суднобудівництві. Зокрема, представники данської делегації підтвердили готовність підтримувати Україну в глобальному гуманітарному проєкті Grain from Ukraine, ініційованому Президентом України Володимиром Зеленським.
 
  • Відновлення Миколаєва
Минулоріч Президент України Володимир Зеленський та Прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен домовились, що Данія візьме на себе особливу роль у відбудові міста Миколаєва. В рамках допомоги Уряд Данії вже надав Миколаєву техніку для першочергового відновлення, зокрема екскаватори, самоскиди та навантажувачі, а також будівельні матеріали для відбудови.
 
Окрім цього, з липня 2022 року данські компанії Aarsleff, Grundfos та Данське державно-приватне партнерство передали Миколаївщині 16 насосів та інше обладнання, необхідне для відновлення критичної інфраструктури водопостачання у регіоні.
 
Наразі триває робота над створенням спільного Керівного комітету. Його функціями стануть вироблення стратегічних рекомендацій щодо партнерства; а також визначення напрямів та пріоритетів співпраці. До роботи комітету також планується залучити Міністерство відновлення.
 
З початку повномасштабного вторгнення росії Данія надала Україні 565 мільйонів євро військової допомоги та 192 млн євро цивільної допомоги, у тому числі гуманітарних внесків. Окрім цього, Данія входить до першої десятки країн-донорів із фінансової підтримки України в абсолютному вираженні.
Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/33963.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове