Міністерство інфраструктури України


Олександр Кубраков обговорив підтримку українського агросектору з представниками Всесвітньої продовольчої програми ООН

15 Березня 2023, 12:11
Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков провів перемовини з заступником Виконавчого директора Всесвітньої продовольчої програми ООН (World Food Programme) Раміро Лопес да Сілвою та Уповноваженим представником і директором ВПП в Україні Метью Голлінгвортом.
 
 
У рамках неї було обговорено розвиток українського агросектору, плани підтримки малих агровиробників та проєкти з розмінування територій під вирощування зернових культур.
 
«Україна відчуває свою глобальну відповідальність як один гарантів продовольчої безпеки в світі. Саме тому ми наразі активно працюємо з міжнародними партнерами над підтримкою розвитку української логістики. Цивілізований світ не повинен дозволити росії тримати в заручниках голоду мільйони людей в Африці та Азії.
 
Обговорили завдання щодо розмінування значної частини сільськогосподарських земель та інвестиції в галузь. Відновлення аграрного потенціалу України є умовою для стабілізації гуманітарної ситуації в світі», – прокоментував Олександр Кубраков.
 
 
Також сторони обговорили реалізацію та перспективи продовження «Зернової ініціативи», розвиток альтернативних логістичних маршрутів для агроекспорту в рамках ініціативи ЄС «Шляхи Солідарності», можливості інвестицій світового бізнесу в розвиток Дунайського портового кластеру та підтримку українських аграріїв.
 
З 1 серпня 2022 з портів Великої Одеси експортовано 24,4 млн тонн українського продовольства до країн Азії, Європи та Африки, зокрема майже півмільйона тонн продовольства було експортовано найбіднішим країнам світу в партнерстві з ВПП ООН.
 
 
Довідково. Показники експорту могли би бути суттєво вищими, якби не затримки росією роботи інспекцій в Босфорі. Зокрема, в лютому через перешкоджання росіянами роботі Спільного координаційного центру в Стамбулі було проведено тільки 149 інспекцій при запланованих 296. Така ситуація призводить до формування заторів при вході в Босфор, яка стабільно сягає 120-140 суден.
 
Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах Facebook, Twitter, Telegram.
 
 
 
 
Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/34102.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове