Для людей
з порушенням зору

    Оголошення    30 Березня 2023, 15:00
Версiя для друку


Оголошення про початок відбору проектів у рамках Фінансової угоди «Енергоефективність громадських будівель в Україні» між Україною та Європейським інвестиційним банком

30 Березня 2023, 15:00

1. Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, відповідно до Порядку відбору Кінцевих бенефіціарів Проекту «Енергоефективність громадських будівель в Україні» (далі – Порядок відбору), затвердженого наказом Міністерства розвитку громад та територій України № 228 від 29 листопада 2022 року, оголошує про початок відбору проектів, фінансування яких буде здійснюватися в рамках Фінансової угоди (Проект «Енергоефективність громадських будівель в Україні») (далі – Програма) між Україною та Європейським інвестиційним банком.

2. Відповідно до вимог Порядку відбору, заявки на участь у Програмі подаються органами місцевого самоврядування, які є Кінцевими бенефіціарами проектів.

3. Програма орієнтована, в першу чергу, на малі та середні міста та територіальні громади по всій території України, за винятком районів, визначених Мінреінтеграції у переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

4. Фінансування надаватиметься Кінцевим бенефіціарам на термомодернізацію громадських будівель (лікарень, шкіл, дитсадків, спортивних закладів, будинків культури, будівель органів місцевого самоврядування тощо).

5. Крім проектів термомодернізації будівель, фінансування може бути надано на будівельні роботи (включаючи роботи з ремонту пошкоджень, отриманих внаслідок військової агресії Російської Федерації) у громадських будівлях, у тому числі, з метою забезпечення відповідності потребам внутрішньо переміщених осіб та приймаючих їх територіальних громад.

6. Попередній відбір проектів термомодернізації для участі у Програмі проводитиметься окремо для двох груп Кінцевих бенефіціарів на основі готовності проектної та іншої технічної документації.

7. До першої групи увійдуть Кінцеві бенефіціари, які мають готову проектну та іншу технічну документацією на проекти термомодернізації, що подаються на відбір.

Після відбору та проведення оцінки фінансового стану потенційних Кінцевих Бенефіціарів, такі Кінцеві бенефіціари укладають договір позики (кредитний договір) з Міністерством фінансів України, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та приступають до реалізації проектів термомодернізації.

8. До другої групи увійдуть Кінцеві Бенефіціари, які не мають готової проектної та іншої технічної документації на проекти термомодернізації. Після попереднього відбору вони будуть зобов’язані підготувати таку документацію та подати її на оцінку проекту термомодернізації.

Після оцінки проекту термомодернізації та проведення оцінки фінансового стану потенційних Кінцевих Бенефіціарів, такі Кінцеві бенефіціари укладають договір позики (кредитний договір) з Міністерством фінансів України, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та приступають до реалізації проектів термомодернізації.

9. Вимоги до Кінцевих Бенефіціарів та проектів термомодернізації наведено у Порядку відбору, критеріях прийнятності Кінцевих Бенефіціарів, опублікованих на веб-сайті Мінінфраструктури. 

Пропозиції для участі у відборі проектів із супровідними документами необхідно подати до 3 червня 2023 року включно на електронну адресу UPBEE.proposal@mtu.gov.ua.  

Додаткову інформацію можна отримати за електронною адресою UPBEE.support@mtu.gov.uaчи за телефоном +380 50 332 61 49 (WhatsApp, Telegram), +380 44 351 46 31.

*Розподіл коштів для проектів термомодернізації залежить від підтвердження Європейською комісією наявності гарантії ЄС та схвалення керуючими органами ЄІБ виплати коштів Україні.

 

Порядок відбору Кінцевих бенефіціарів Проекту «Енергоефективність громадських будівель в Україні», затверджений наказом Міністерства розвитку громад та територій України № 228 від 29 листопада 2022 року;

Додаток 1 до Порядку відбору - Критерії прийнятності Кінцевих Бенефіціарів, Критерії оцінки проектів термомодернізації, Основні енергоефективні заходи проектів термомодернізації, що покриваються коштами позики, Прийнятні до впровадження заходи, які не є енергоефективними.

Додаток 2 до Порядку відбору - Анкета для Кінцевих Бенефіціарів, які подають пропозиції на отримання коштів позики для реалізації проектів термомодернізації;

Додаток 3 до Порядку відбору - Зведена інформація про проекти термомодернізації, які пропонується для реалізації;

Зразок гарантійного листа від потенційного Кінцевого Бенефіціару;

Зведений перелік документів які необхідно подати для участі у проекті.

 ВСІ Оголошення