Міністерство інфраструктури України


Безбар’єрний простір: Мінвідновлення ініціювало зустріч з експертними організаціями у сфері будівництва

24 Травня 2023, 08:56
Сьогодні за участі Віце-прем’єр-міністра з відновлення України Олександра Кубракова відбулася зустріч з понад 50 найкращими експертами та представниками експертних організацій, які здійснюють експертизу проєктів будівництва на предмет відповідності державним будівельним нормам (ДБН).
 
 
В рамках зустрічі було обговорено питання створення безбар’єрного простору в Україні та роль експертних організацій у цьому процесі.
 
«Країна почала свій рух на безбарʼєрність ще до повномасштабного вторгнення і зараз один із основних принципів відбудови – створення фізичного безбар’єрного простору.
 
Наша мета — 100-відсоткова відповідність відновленої інфраструктури стандартам безбар’єрного простору вже до 2024 року. Для цього розробляємо та впроваджуємо нові державні будівельні норми, покращуємо контроль за їх дотриманням, а також посилюємо відповідальність за їх порушення.
 
Щоб досягти поставлених результатів, нам потрібна підтримка експертного середовища. Саме експерти мають інструменти контролю за дотриманням проєктувальниками вимог безбар’єрності і здатні запобігти порушенням на ранніх етапах розвитку проєкту», — прокоментував Олександр Кубраков, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України.
 
Також, за словами Віце-прем’єр-міністра, Міністерство відновлення продовжує реалізацію ініціативи, розпочату ще до об’єднання міністерств, з побудови зразкових безбар’єрних просторів на базі Міжнародного аеропорту «Бориспіль», Центрального залізничного вокзалу Києва та Центрального автовокзалу столиці.
 
Олександр Кубраков підкреслив, вся діяльність Міністерства в сфері безбар’єрності проводиться у чіткій відповідності до Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Ця стратегія була розроблена та затверджена в межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської  та на виконання указу Президента України.
 
У рамках зустрічі експертам також були надані практичні рекомендації щодо впровадження сучасних стандартів безбар’єрності, енергоефективності, цивільної безпеки та контролю за цим процесом.
Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram.
Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/34338.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове