Міністерство інфраструктури України


Олександр Кубраков, віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України: Програмі державної грошової допомоги єВідновлення — півроку

10 Листопада 2023, 13:49
10 травня 2023 року запустили перший етап програми — це державна грошова допомога на ремонти для українців, житло яких постраждало через російську агресію. Завдяки цій програмі вже більше 23-х тисяч українських родин отримали кошти, щоб відновити свої домівки.
 
У першу чергу кошти отримали родини військових, люди з інвалідністю, багатодітні родини.
 
Усього на програму подали заявки понад 56 тисяч громадян. 30% учасників програми старші 60 років, а найстаршій заявниці – 101 рік.
 
єВідновлення – максимально цифровізований сервіс. Це дозволяє не тільки спростити процедуру оформлення документів для учасників програми, а й перемогти певний скепсис, який ми відчували на старті. Мовляв, кошти будуть надані лише «обраним», що процес оформлення буде занадто довгим і таким, що вимагає додаткових підтверджень та довідок. Тисячі прикладів доводять: всі, хто коректно оформив заявку, кошти отримав.
 
А в разі виникнення питань, заявники можуть подзвонити на «гарячу лінію» - 1545 (кнопка 2). За півроку роботи програми єВідновлення працівники урядового кол-центру опрацювали близько 70 тисяч дзвінків. Найчастішим було питання про внесення права власності до Державного реєстру речових прав. Якщо документи на руках, зробити це просто — через будь-якого державного реєстратора. Якщо документів немає — підтвердження відбувається в судовому порядку.
 
Зараз Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури разом з іншими профільними міністерствами та народними депутатами працює над змінами до законодавства, аби спростити порядок підтвердження.
 
Окрім програми допомоги на ремонти за цей час ми також запустили та готуємось до перших виплат:
  • Програму житлових сертифікатів для людей, чиє житло було повністю знищене
  • Капітальні ремонти пошкоджених будівель, де сума коштів для відбудови більша за 200 тис грн
Працюємо над компенсацією за знищене житло, яке залишилось на окупованій території та програмою виплат для громадян, які зробили ремонт самостійно.
 
Наступний крок у єВідновленні – запуск купівлі-продажу нового житла в обмін на житлові сертифікати, які отримують ті, чиї домівки були повністю зруйновані внаслідок російської агресії.
 
Традиційно дякую за співпрацю своїй команді та Міністерству цифрової трансформації України, Світовому банку та TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.
 
Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram
Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/34896.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове