Міністерство інфраструктури України


Олександр Кубраков: цифри експорту зерна морем та транзитом через Польщу – неспівставні

19 Лютого 2024, 14:18
Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков під час включення в Національний марафон «Єдині новини» повідомив, що у січні експорт агропродукції відбувався переважно завдяки морським перевезенням і склав 6,7 мільйонів тонн. Натомість транзитом пройшло територією Польщі тільки 0,37 мільйона тонн агропродукції, що складає біля 5% від загального обсягу. При цьому через територію Польщі у 2022 році ми експортували до 1 мільйона тонн агропродукції на місяць.
 
Це свідчить про те, що заяви польських аграрних асоціацій щодо перенасичення їхнього ринку – несправедливі.
 
«Зі свого боку Україна робить все можливе для того, щоб мінімізувати будь-які можливі економічні втрати польських фермерів. Ми вважаємо, що блокада точно грає на руку росії і вона вже це використовує, показуючи, що у нас нібито не все добре з нашою дружньою Польщею. Я нагадаю, що в перші дні повномасштабного вторгення саме братній польський народ прийняв мільйони українців, що шукали прихистку від війни, а разом з польською владою ми запустили стабільну військову логістику», – зазначив Олександр Кубраков.
 
За його словами, діалог ведеться на всіх рівнях. Напередодні були проведені термінові перемовини з Яцеком Сєвєрой, головою Бюро нацбезпеки Польщі щодо неприпустимості блокади кордону, зокрема, пасажирського транспорту.
 
Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram

 

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/35317.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове