Міністерство інфраструктури України


Транспортний діалог між Україною та Єврокомісією: відбулось перше за 5 років засідання

21 Березня 2024, 19:17
У рамках Транспортного діалогу між Україною та Єврокомісією у Києві 21 березня відбулась зустріч високого рівня за участі Віцепрем’єр-міністра з відновлення – Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова та Генерального директора Директорату Єврокомісії з питань мобільності та транспорту (DG Move) Магди Копчинської.
 
 
У фокусі зустрічі – співпраця щодо «Шляхів солідарності», мережі TEN-T, розбудови прикордонної інфраструктури, продовження Угоди про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС, розвитку експортних потужностей на морі та залізниці, підтримка авіагалузі.
 
«Наша співпраця з Єврокомісією, зокрема DG Move, у питанні транспорту та логістики має визначальний вплив на збільшення обсягів експорту та імпорту між Україною та країнами ЄС. Разом з тим, маємо багато спільних планів, зокрема у рамках програми Connecting European Facilities (CEF), завдяки якій ми плануємо розбудувати низку пунктів пропуску на кордоні. Поруч з тим, є питання, які потребують нашої посиленої взаємодії, до прикладу продовження Угоди про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС, адже це питання критично важливе для виживання нашої економіки та можливості як вивозити товари, так і доставляти їх до України», – наголосив Олександр Кубраков.
 
 
Засідання було зосереджене на питаннях взаємодії у розвитку всіх видів транспорту та модернізації критично важливої транспортої інфраструктури з пріорітетом на мережу TEN-T. Окрім цього, сторони порушили питання необхідності узгодження нормативно-правових актів для підтримки транспортної безпеки та впровадження сталих рішень для міжміської та міської мобільності.
 
Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram

 

 
Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/35438.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове