Міністерство інфраструктури України


Безпечне навчання: розподіл субвенції на шкільні укриття відбуватиметься через екосистему DREAM

2 Квітня 2024, 09:20

Презентовані нові правила розподілу субвенції на облаштування безпечного освітнього середовища у закладах освіти. Головна новація фінансової програми полягає у використанні державної екосистеми управління відновленням DREAM. 

«Міністерство освіти і науки стало першим міністерством, яке буде співпрацювати з екосистемою DREAM у межах фінансової програми. І це важливий крок, який допоможе прозоро та ефективно розподіляти державні кошти на ремонт або будівництво укриттів. Окремо громади зможуть залучити й додаткове фінансування, адже деякі міжнародні партнери, організації та інвестори вже чекають на сформовані проєкти у DREAM, щоб долучитися до облаштування безпечного освітнього простору та зробити свій внесок в майбутнє української освіти», – зазначив Олександр Кубраков, Віце-прем’єр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Команда DREAM спільно з МОН уже проводить навчання для громад у форматі воркшопів по роботі з платформою.

Графік навчань та форма реєстрації доступні за посиланням

Базові інструкції щодо реєстрації в та подання заявки на фінансову програму можна переглянути тут

Цього року на капітальний ремонт та будівництво укриттів у державному бюджеті закладено 2,5 мільярда гривень. Раніше кошти субвенції надходили регіонам, які визначали заклади освіти, де потрібно будувати укриття. Тепер, щоб зробити механізм більш прозорим, розподіл коштів між громадами відбуватиметься з використанням бальної системи через екосистему DREAM.

Громади самостійно подаватимуть проєкти в екосистему DREAM, щоб отримати державне фінансування на укриття. Серед головних вимог: 

  • наявність проєктно-кошторисної документації на будівництво або капітальний ремонт укриття; 

  • у закладі освіти має навчатись не менше ніж 200 дітей;

  • проєкт має бути завершений до кінця 2024 року;

  • підтверджене співфінансування від громади не менше ніж 10% від загальної вартості проєкту. 

Після подання проєкту система DREAM автоматично розрахує бали відповідно до конкретних критеріїв. Детальніше про умови отримання субвенції та критерії оцінювання проєктів — за посиланням на сайті «Моя Фортеця»). 

Також під час заходу презентовано 8 типових проєктів будівництва укриттів, які МОН розробило спільно з ЮНІСЕФ та Buffet Foundation. Це проєктно-кошторисна документація (ПКД), яку можна адаптовувати під особливості кожного закладу освіти і використовувати повторно та безоплатно. Знайти їх можна тут – https://fortetsia.gov.ua/schools.html і тут - https://fortetsia.gov.ua/kindergartens.html

 

Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram

 

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/35476.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове