Міністерство інфраструктури України


Розвиток українсько-угорського кордону: погоджено відкриття нового пункту пропуску

8 Квітня 2024, 17:03
Україна та Угорщина погодили відкриття пункту пропуску «Велика Паладь – Надьгодош» для легкового транспорту та можливість руху порожніх вантажівок масою понад 7,5 тон на пункті пропуску «Лужанка – Берегшурань».
 
Відповідні зміни до Угоди між урядами країн щодо контролю прикордонного руху підписали Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков та Посол Угорщини в Україні Хеізера Антала.
«Продовжуємо послідовну роботу із розвитку західного кордону для посилення експортних можливостей та забезпечення швидкого перетину кордону пасажирським транспортом. Підписані зміни до Угоди з Угорщиною дозволяють нам розпочати планування проєктних та інфраструктурих робіт для запуску нового пункту пропуску “Велика Паладь – Надьгодош” та забезпечення руху порожніх вантажівок на “Лужанці”. Також, ми розглядаємо можливість будівництва нового вантажного пункту пропуску “Дийда – Берегдароц”, щоб збільшити пропускну здатність українсько-угорського кордону.
 
Паралельно з цим працюємо, щоб розпочати предметні перемовини щодо запровадження спільного митного та прикордонного контролю з Угорщиною. Це дозволить нам пришвидшити контрольні процедури та зменшити час на перетин кордону», – наголосив Олександр Кубраков.
Після підписання змін до Угоди проєкт має бути ратифікований.
 
Нагадаємо, з Угорщиною діє 5 автомобільних пунктів пропуску. Пропускати вантажівки масою понад 7,5 тон може лише “Чоп – Захонь”. Туди прямують як завантажені транспортні засоби, так і порожні. Щоденно його перетинає на виїзд з України близько 220 вантажівок.
 
Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram

 

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/35499.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове