Міністерство інфраструктури України


У Камʼянському відкрилася школа після реконструкції, проведеної за підтримки ЄІБ

24 Квітня 2024, 11:01

Майже 300 учнів ліцею №11 у місті Кам'янське Дніпропетровської області тепер мають покращені умови навчання завдяки розширенню та модернізації будівлі. Масштабна реконструкція відбулась в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України від Європейського Інвестиційного Банку (ЄІБ) на суму 200 млн євро. Програма спрямована на допомогу українським містам у реконструкції соціальної інфраструктури. 

Будівлю школи було розширено: зʼявилися додаткові класи, вбиральні, нові ігрові майданчики та зелені зони на території. Також в проєкт реконструкції був включений комплекс робіт із модернізації теплоізоляції будівлі, встановлення енергоощадних дверей та вікон, заміна всіх інженерних мереж і комунікацій та підвищення доступності для людей з інвалідністю. Ці оновлення посилили інклюзивність та безпеку навчального закладу.

Реконструкція ліцею є спільною ініціативою Європейського Союзу та його банку — Європейського інвестиційного, у партнерстві з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерством фінансів та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією за технічної підтримки Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) в Україні.

Загальна вартість реконструкції ліцею в Кам'янському становить понад 4 млн євро.  ЄІБ виділив 3,4 млн євро, а решту — місцевий бюджет. Цей проєкт є одним із 26 проєктів ЄІБ з відновлення у Дніпропетровській області: 3 субпроєкти були успішно завершені, і нині на різних стадіях будівництва перебувають 10 шкіл, 12 лікарень, одна адміністративна будівля, три обʼєкти водопостачання та водовідведення.  

«Відновлений ліцей у Кам'янському є черговим прикладом того, що ми можемо швидко досягти, коли об'єднуємо зусилля з нашими партнерами з ЄС. У межах програм відновлення ЄІБ ми розробили дієвий механізм, який дає змогу швидко відновлювати будівлі та покращувати життя наших людей навіть в умовах воєнних дій у нашій країні» — зауважив Віцепрем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков. 

Пані Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова, коментуючи відкриття школи,  сказала: «Відновлення школи в Кам'янському — чергове свідчення, що ЄС відданий підтримці українських міст у відновленні та підвищенні якості життя їхніх мешканців. Ключовим елементом цього розвитку є створення кращого навчального середовища для дітей. Надзвичайна кредитна програма для відновлення України відіграє вирішальну роль у розширенні можливостей малих українських громад».

 

Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram

 

 

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/35565.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове