Міністерство інфраструктури України


Рік масштабування єЧерги для вантажівок: 900 тисяч перетинів кордону за онлайн-записом

Рік тому послуга єЧерга для перетину кордону була масштабована ще на 15 пунктів пропуску. До першого і пілотного автомобільного пункту пропуску “Ягодин – Дорогуськ” додали найбільші вантажні пункти пропуску з Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Молдовою.
14 Травня 2024, 16:00

За час масштабування послуги кордон за онлайн-записом перетнуло 900 тисяч вантажівок. З них найбільше транспортних засобів прямувало через пункти пропуску з Польщею – майже 487 тисяч. Також 166 тисяч вантажівок перетнуло українсько-румунські переходи, майже 108 тисяч – пункти пропуску з Молдовою, понад 93 тисячі – з Угорщиною, 45 тисяч – з Словаччиною. 

 

 

“Сьогодні єЧерга – це невід’ємний сервіс для перевізника та водія. Це послуга, яка не просто прибрала фізичні черги з доріг, це про можливість керувати своїм часом, це про повагу до роботи водія. Спільно з ринком ми послідовно працюємо над оновленням функціоналу, де ключове – прозорість та зручність послуги для тих, хто нею користується, вивозить товари та їде за імпортом. Протягом останнього року ми провели низку оновлень, зокрема повністю відкрили номери тягачів та причепів, показали час бронювання черги, порядковий номер, забезпечили можливість реєстрації виключно верифікованого транспорту. У планах ще низка оновлень, які робитимуть систему більше ефективною та зручною для користувачів, дозволять всім видам транспорту планувати час перетину кордону”, – наголосив Сергій Деркач, Заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури. 

Найчастіше послугою для вантажівок, очікувано, користувались українські перевізники. Вони складають 90%. До топ-країн, чиї водії користуються послугою також входить Польща, Молдова, Туреччина та Румунія.

Загалом у системі зареєструвалось понад 100 тисяч користувачів з різних країн. Застосунок був завантажений понад 83 тисячі разів.

З серпня минулого року в системі єЧерга була відкрита реєстрація для автобусів. На першому етапі послуга для автобусів дозволяє верифікувати виконання міжнародних регулярних маршрутів та відслідковувати навантаження на кордон. Наразі вже на 11 пунктах пропуску кожен автобус обирає час перетину кордону відповідно до графіку руху. Тобто там пасажири більше не чекають кілька годин перед пунктом пропуску. Загалом, понад 75 тисяч автобусів перетнули кордон за онлайн-записом.

Проєкт «Електронна черга перетину кордону» реалізується Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України, Укртрансбезпекою, Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України, Державною митною службою України та Державною прикордонною службою України за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS». 

Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/35639.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове