Міністерство інфраструктури України


Завершено реконструкцію пункту пропуску «Рені»: на ньому зможуть спільно працювати українські та молдавські контрольні служби

Українська та молдавська сторони офіційно погодили завершення робіт та початок здійснення спільного контролю на українському боці.
16 Травня 2024, 15:31

Міжнародний автомобільний пункт пропуску «Рені» готовий до запуску спільного митного та прикордонного контролю між Україною та Молдовою. Для цього останні кілька місяців на українському пункті, який фактично не працював, проводились ремонтні роботи. 

Українська та молдавська сторони офіційно погодили завершення робіт та початок здійснення спільного контролю на українському боці. 

 

 

«Запуск повноцінного спільного контролю – це перший крок у рамках реалізації ініціативи «зелений коридор» між українським пунктом пропуску «Рені», молдавським «Джурджулешти» та румунським «Галацом». Запуск спільного контролю на українському боці дозволить збільшити пропускну спроможність цієї ділянки кордону. Зараз через “Рені” проходить не більше 50 вантажівок на добу. Наша мета, збільшити цю кількість щонайменше вдвічі. Наступним кроком у рамках ініціативи “зелений коридор” має стати запуск скоординованого контролю на румунському пункті разом із молдавськими колегами – це відкриє швидкий шлях та коридор до румунського порту Галац», — наголосив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач.

 

 

Під час реконструкції було проведено ремонт трьох поверхів та фасаду адміністративної будівлі. Також, оновлено санітарні приміщення на території пункту пропуску. Окрім цього, було замінене дорожнє покриття, оновлено та встановлено дорожні знаки та інформаційні покажчики. Ремонтні роботи проводились Службою відновлення та розвитку інфраструктури в Одеській області. 

 

 

Окрім вантажівок, спільний контроль проходитимуть і автобуси, для них на пункті пропуску передбачено окрему смугу з терміналом. Це дозволить зменшити час очікування для пасажирів. 

Довідка

У жовтні 2023 року Мінвідновлення розпочало перемовини із Молдовою та Румунією щодо створення «зеленого коридору» між пунктами пропуску «Рені – Джурджулешти – Галац». Ключова мета – пришвидшення руху товарів та експорту української аграрної продукції.

Повноцінний запуск «зеленого коридору» передбачає подальшу розбудову пункту пропуску «Рені», реконструкцію дороги Рені – Галац і розширення її з 2 до 4 смуг та додаткове технічне оснащення пунктів пропуску.

 

Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/35645.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове