Міністерство інфраструктури України


Розпочався Міжнародний транспортний форум: у фокусі України – підтримка та розвиток транспортної галузі та продовження Угоди про лібералізацію з Євросоюзом

22 травня розпочався Міжнародний транспортний форум (МТФ) у німецькому місті Лейпциг. Це щорічна найбільша у світі зустріч міністрів транспорту понад 60 країн. Ключова тема форуму цього року – роль транспортного сектору у забезпеченні екологічної стійкості та для протидії кризам.
22 Травня 2024, 18:10

Делегацію Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури очолює заступник міністра Сергій Деркач.

“На форумі команда Міністерства працюватиме над тим, щоб залучити більше підтримки партнерів у питанні відновлення України, розвитку транспортного сполучення та логістичних шляхів. У першу чергу фокусуємось на конкретних проєктах, де потребуємо посилення. Зокрема, розбудові пунктів пропуску, вантажних перевезення, міській мобільності, дорожньому господарстві, експертній підтримці сфери транспорту. Разом з тим, МТФ – це нагода для нас заручитися підтримкою у питанні продовження Угоди про лібералізацію між Україною та ЄС, над чим і працюємо”, – заявив Сергій Деркач. 

У рамках форуму вже відбулось спеціальне засідання міністрів транспорту присвячене підтримці України у транспортній сфері. 

За підтримки Єврокомісії відбувся захід “Планування зеленого відновлення та реконструкції України”. На ньому обговорили довгострокові плани та потреби для відновлення української транспортної інфраструктури, зокрема доріг та мостів. 

Окрім цього, заплановано низку двосторонніх зустрічей та перемовин з міністрами транспорту країн-учасниць МТФ та представниками профільних організацій. Так, українська делегація вже провела зустрічі:

  • З Магдою Копчинською, генеральним директором Директорату Єврокомісії з питань мобільності (DG Move). Основна тема розмови – продовження “транспортного безвізу” та подальший розвиток “зеленого коридору” між пунктами пропуску “Рені – Джурджулешти – Галац”. 

  • З Фолькером Віссінгом, міністром транспорту та цифрових технологій Німеччини. Українська сторона порушила питання спрощення відкриття регулярних автобусних маршрутів між країнами та підтримку Угоди про лібералізацію. 

  • З Андреасом Карлосоном, міністром інфраструктури Швеції. Під час зустрічі, окрім продовження «транспортного безвізу, сторони обговорити потенційну співпрацю у питанні професійного розвитку працівників сфери транспорту та реалізацію програми безпеки дорожнього руху.

  • З Янгом Те Кімом, Генеральним Секретарем Міжнародного транспортного форуму. Ключова тема зустрічі – подальша робота “Групи спільних інтересів для України” (CIG4U) за участі Литви, Канади та Швеції, перелік пріоритетних потреб та сфер для залучення підтримки сфери транспорту та інфраструктури. 

  • З Аруном Тангараджем, заступником міністра транспорту Канади. Сторони домовились про експертну підтримку питання розвитку автомобільних пунктів пропуску та обговорили прозорість відбудови та відновлення. 

  • З Анною Міхнєвою-Натовою, заступником міністра транспорту та зв'язку Болгарії. Ключовою темою зустрічі стало продовження Угоди про лібералізацію з Євросоюзом та підтримка Фонду солідарності авіації.

Наступні дні заплановані предметні зустрічі, зокрема, з міністрами Литви, Норвегії, Іспанії, Нідерландів, Нідерландів та Боснії та Герцеговини. 

 Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/35658.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове