Міністерство інфраструктури України


Житлова реформа в Україні реалізовується за підтримки іноземних партнерів

4 червня у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України відбулася зустріч заступників міністра Наталії Козловської і Сергія Деркача з делегацією Європейської економічної комісії ООН (ЄЕК ООН, UNECE). Делегацію очолила виконавчий секретар комісії Тетяна Молчан. Участь у зустрічі взяла керівниця проекту UN4UkrInianCities Тамара Фортес
4 Червня 2024, 16:22

Ішлося про питання перегляду національної житлової політики та політики міського розвитку, створення онлайн-інструментів, що сприятимуть відновленню, а також спільну роботу щодо реалізації інфраструктурних проектів.

«Проект Закону "Про основні засади житлової політики" є основним документом, яким має закласти основу формування нової житлової політики України. Тому йому приділяється особлива увага як нашого міністерства, так і міжнародних партнерів», - підкреслила Наталія Козловська, вітаючи учасників зустрічі. Завдання з розробки проекту закону включено до плану роботи уряду України на 2024 рік і до Ukraine Facility. Відповідний законопроект має бути поданий урядом на розгляд Верховної Ради не пізніше липня 2024 року.

Заступниця міністра наголосила на важливій ролі Європейської економічної комісії ООН на всіх етапах і процесах підготовки проєкту закону.

Для підготовки законопроекту "Про основні засади житлової політики" експерти Міністерської робочої групи виконали ґрунтовну роботу. Напрацьовані пропозиції щодо регулювання таких питань, як принципи, цілі й завдання житлової політики, запровадження стратегічного планування у реалізації житлової політики, формування житлових фондів, запровадження механізмів соціальної оренди житла, діджиталізація житлової політики, створення єдиної інформаційно-аналітичної житлової системи.

В основних положеннях законопроекту закладені стандарти житлової політики, що відповідають кращим практикам країн Європейського Союзу, нормам міжнародних актів, зокрема, Женевської хартії ООН про стале житлове господарство.

Концепція проекту Закону була представлена під час публічних заходів за участю міжнародних партнерів.

Реалізація реформи житлової політики потребує подальшої роботи, тож уже зараз має бути розпочата підготовка Державної стратегії житлової політики, підкреслила заступниця міністра. Наразі експерти проекту підготували Консультативну записку про засади розробки такої стратегії з метою визначення процедур і планування роботи над фундаментальним документом.

Запропоновані організаційні принципи є важливою темою для обговорення плану підготовки стратегії зі стратегічними партнерами України, зокрема, із Групою Світового Банку.

Міністерство розпочало розробку проекту закону про соціальне орендне житло. Важливим тут є закласти практичні механізми а саме механізми створення соціального житла на рівні міст, зазначила Наталія Козловська.

Одним з маркерів, на які рівняються розробники в підготовці законодавчої бази, є концепція муніципальної програми, створена в рамках проекту для міста Харкова.

Зі свого боку, представники ЄЕК ООН у своїх виступах запевнили, що продовжать підтримувати зусилля української влади у відновленні нашої держави та спільно реалізовуватимуть вже існуючі та нові проекти і програми.

Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/35690.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове