Міністерство інфраструктури України


Світовий банк надаватиме підтримку у проведенні житлової реформи в Україні

Уряд України та Світовий банк уклали Меморандум про взаєморозуміння. Меморандум підписали Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Віце-президент Світового банку Антонелла Бассані та Віце-президент Міжнародної фінансової корпорації Альфонсо Гарсія Мора.
10 Червня 2024, 11:13

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури, з залученням широкого кола представників міжнародних організацій, проводить роботу з розробки нової житлової політики, зокрема проекту Закону України «Про основні засади житлової політики», який є основою запровадження концепції нової житлової політики та реалізації житлової реформи в Україні. Законопроект передбачає наступну розробку комплексу інструментів реалізації нової житлової політики, зокрема національної житлової стратегії.

Про початок роботи над проектом національної житлової стратегії зазначається  у спільній заяві, яку було оголошено  Мінінфраструктури спільно  із партнерами, у тому числі Світовим банком, за результатами консультацій, які відбулися 3 квітня 2024 року.

Як зазначено в Меморандумі: «Україна зробила кроки, щоб розпочати реформування житлового сектору з метою створення ефективної житлової екосистеми за активної участі приватного сектору, яка б стимулювала зростання в багатьох сферах економіки та зробила значний внесок у підвищення економічної стійкості України. З цією метою Україна завершує розробку всеохоплюючої концепції житлової політики, за якою послідує підготовка різних інструментів, включаючи національну житлову стратегію».

Передбачається, що в рамках Меморандуму, сторони спільно здійснюватимуть заходи, спрямовані на об'єднання зусиль та досвіду для надання допомоги Уряду України у підготовці та реалізації національної житлової стратегії, першочергових заходів щодо законодавчого регулювання та фінансування житлової сфери, розробки стимулів для державного сектору для залучення та використання ресурсів приватного сектору, створення сприятливого бізнес-середовища для залучення приватних інвестицій у житловий сектор та мобілізації приватного капіталу за допомогою різних інструментів фінансування житлової сфери, розробки доступних рішень щодо купівлі та оренди житла тощо.

Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram 

 

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/35701.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове