Для людей
з порушенням зору

    Новини    12 Червня 2024, 15:38
Версiя для друку


Василь Шкураков: Співробітництво з ЄС на рівні громад та регіонів – один з рушіїв євроінтеграції

Підтримка, яку українські громади та регіони отримали й отримують як через двосторонні зв’язки, так і через розгалужені міжмуніципальні мережі, допомагає долати історичні виклики.
12 Червня 2024, 15:38

Партнерство між країнами на місцевому рівні набуває для України особливого значення в контексті подолання наслідків війни та вступу України до ЄС. Про це розповів в.о. Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василь Шкураков під час круглого столу, організованого в рамках Міжнародної конференції з відновлення України (Ukraine Recovery Conference, #URC2024).

“Окремо хочу зазначити ініціативу патронату над відновленням українських міст та регіонів. Вона не лише пришвидшить відновлення громад, але й сприятиме інтеграції держави у європейський простір на всіх рівнях. Співробітництво громад та регіонів з європейськими побратимами – це один із рушіїв євроінтеграції”, – зазначив Василь Шкураков.

 

 

Завдяки партнерству на місцевому рівні громади та регіони обмінюються досвідом,втілюють спільні проєкти, розвивають комунікацію між органами місцевого самоврядування та їх асоціаціями. Це дозволяє громадам та регіонам підвищувати інституційну спроможність, переймати найкращі практики співробітництва та досвід країн ЄС.

Серед ключових заходів для розвитку чинних та налагодження нових міжнародних партнерств та подальшої інтеграції українських субнаціональних органів влади в мережі ЄС Василь Шкураков зазначив, зокрема:

  1. Започаткування Спільного консультативного комітету між Україною та Європейським Комітетом регіонів. Це дасть Україні можливість набути статусу спостерігача в Комітеті та започаткувати роботу між регіональними та місцевими владами країни та Комітетом регіонів. Це також надасть можливість забезпечити розвиток партнерських відносин за принципом “рівний — рівному”.

  2. Активна участь регіональних та місцевих органів влади в Робочій групі для України, створеної Європейським Комітетом регіонів;

  3. Посилення спроможності регіональних та місцевих органів влади брати участь у діючих програмах, які відкриті для України як країни-кандидата на членство, такі як Інтерег та інші.

Посилення співробітництва на рівні громад та регіонів сприятиме місцевому та регіональному розвитку, пришвидшенню інтеграції України в ЄС, відбудові та відновленню країни.

Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram ВСІ Новини