Кращі практики: в Луцьку впроваджують принципи транспортної безбар’єрності
Луцька міська територіальна громада здійснює поетапне збільшення парку транспорту для перевезень маломобільних груп населення. На 16 з 22 міських маршрутів працюють автобуси, пристосовані для перевезень осіб з інвалідністю.
Наразі перевезення в місті здійснюють 93 автобуси та 41 тролейбус з низькою підлогою та аппареллю. Також наявні 6 великогабаритних автобусів для перевезень дітей у кріслах колісних, що забезпечують довезення дітей до шкіл.
Транспортна безбар'єрність є ключовим аспектом створення інклюзивного суспільства, де кожна людина має рівні можливості для пересування. Доступність громадського транспорту особливо важлива для людей з інвалідністю, людей похилого віку, вагітних жінок та батьків з маленькими дітьми.
Забезпечення безбар'єрності в транспортній сфері передбачає впровадження спеціальних заходів, зокрема, використання низькопідлогових автобусів, тролейбусів та трамваїв, облаштування ліфтів та ескалаторів на шляхах до зупинки, звукові та візуальні інформаційні системи, а також спеціально обладнані місця для пасажирів з інвалідністю.
Крім того, важливою запорукою забезпечення безбар’єрності є навчання персоналу громадського транспорту щодо готовності надати необхідну допомогу пасажирам з особливими потребами. Завдяки таким заходам громадський транспорт стає доступним для всіх, що сприяє покращенню якості життя та успішній інтеграції усіх членів громади.
Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах Facebook, Twitter, Telegram
ВСІ Новини