Міністерство інфраструктури України


Міжнародна організація ООН-Хабітат долучиться до планування відновлення українських громад

Відбулась зустріч команди міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури з представниками Програми ООН з населених пунктів — ООН-Хабітат на чолі з виконуючим обов’язки Виконавчого Директора Міхалом Млинаром.
13 Травня 2024, 17:47

Під час зустрічі заступниця міністра Наталія Козловська презентувала напрацювання у створенні системи планувальних документів і розвитку цифрових інструментів управління відбудовою, а саме екосистеми DREAM, Містобудівного кадастру на державному рівні, а також Геоінформаційної системи регіонального розвитку.

Також були окреслені основні напрямки співпраці у відповідності до пріоритетів відновлення та сталого розвитку громад в Україні. Міжнародні партнери з ООН-Хабітат, спираючись на свій глобальний досвід та експертизу, надаватимуть Україні підтримку одразу в кількох напрямках: 

  • Підтримка просторового планування для відновлення міст; 

  • Консультації на національному рівні (стосуються житлової політики, муніципальних фінансів, цифрового управління містами);

  • Розбудова/розвиток знань і спроможності для посилення можливостей просторового планування, а також експертних знань у сфері містобудування;

  • Впровадження кращих практик застосування цифрових інструментів для просторового планування.  

«Головна мета — зробити так, щоб у органів місцевого самоврядування було повне комплексне бачення, як має розвиватися громада та які потреби має кожна конкретна територія, зважаючи на її специфіку: чи це звільнені території, чи території з великою кількістю внутрішньо переміщених осіб, тощо. Це має бути довготривале стратегічне бачення розвитку локальних територій. Мова йде не тільки про відновлення житла, а й про розвиток економіки, муніципальної інфраструктури, розвиток комунального господарства, підвищення енергоефективності. Ми маємо створити повноцінні умови, за яких територіальні громади матимуть сталий розвиток, а люди зможуть повернуться додому або матимуть потенціал залишатися в новому місці» — зазначила заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Наталія Козловська.  

Програма ООН з населених пунктів уповноважена Генеральною Асамблеєю ООН сприяти розвитку соціально та екологічно стійких міст. 

ООН-Хабітат співпрацює з партнерами для побудови інклюзивних, безпечних, стійких міст та громад, сприяючи урбанізації громад, та зменшуючи нерівність, дискримінацію й бідність. Досвід реалізації подібних проєктів ООН-Хабітат набув, беручи участь у відновленні після військових конфліктів в таких країнах як Сирія, Ємен, Ліван, Косово, а також на глобальному рівні надаючи консультації національним і регіональним урядам.

Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах FacebookTwitterTelegram

Адреса цієї сторінки: http://mtu.gov.ua/news/35636.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове