Міжнародна організація ООН-Хабітат долучиться до планування відновлення українських громад
Під час зустрічі заступниця міністра Наталія Козловська презентувала напрацювання у створенні системи планувальних документів і розвитку цифрових інструментів управління відбудовою, а саме екосистеми DREAM, Містобудівного кадастру на державному рівні, а також Геоінформаційної системи регіонального розвитку.
Також були окреслені основні напрямки співпраці у відповідності до пріоритетів відновлення та сталого розвитку громад в Україні. Міжнародні партнери з ООН-Хабітат, спираючись на свій глобальний досвід та експертизу, надаватимуть Україні підтримку одразу в кількох напрямках:
Підтримка просторового планування для відновлення міст;
Консультації на національному рівні (стосуються житлової політики, муніципальних фінансів, цифрового управління містами);
Розбудова/розвиток знань і спроможності для посилення можливостей просторового планування, а також експертних знань у сфері містобудування;
Впровадження кращих практик застосування цифрових інструментів для просторового планування.
«Головна мета — зробити так, щоб у органів місцевого самоврядування було повне комплексне бачення, як має розвиватися громада та які потреби має кожна конкретна територія, зважаючи на її специфіку: чи це звільнені території, чи території з великою кількістю внутрішньо переміщених осіб, тощо. Це має бути довготривале стратегічне бачення розвитку локальних територій. Мова йде не тільки про відновлення житла, а й про розвиток економіки, муніципальної інфраструктури, розвиток комунального господарства, підвищення енергоефективності. Ми маємо створити повноцінні умови, за яких територіальні громади матимуть сталий розвиток, а люди зможуть повернуться додому або матимуть потенціал залишатися в новому місці» — зазначила заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Наталія Козловська.
Програма ООН з населених пунктів уповноважена Генеральною Асамблеєю ООН сприяти розвитку соціально та екологічно стійких міст.
ООН-Хабітат співпрацює з партнерами для побудови інклюзивних, безпечних, стійких міст та громад, сприяючи урбанізації громад, та зменшуючи нерівність, дискримінацію й бідність. Досвід реалізації подібних проєктів ООН-Хабітат набув, беручи участь у відновленні після військових конфліктів в таких країнах як Сирія, Ємен, Ліван, Косово, а також на глобальному рівні надаючи консультації національним і регіональним урядам.
Підписуйтеся на сторінки Міністерства відновлення у соцмережах Facebook, Twitter, Telegram
ВСІ Новини