Для людей
з порушенням зору

    Новини    7 Грудня 2016, 16:45
Версiя для друку


Укрпошта збільшила доходи за всіма показниками операційної діяльності

7 Грудня 2016, 16:45

У третьому кварталі 2016 року Укрпошта збільшила доходи за всіма показниками операційної діяльності. За результатами кварталу, доходи державного підприємства становили 1089,7 млн грн.


Зокрема, зростання доходів компанії порівняно з аналогічним періодом минулого року становило 7.7%, порівняно з планом – на 1.7%. Чистий дохід зріс у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 87,0 млн. грн або на 9,2% і становить 1035,0 млн. грн.. План чистого доходу перевиконано на 5,5 млн.грн або на 0,5%.

Зростання доходів відбулося майже з усіх послуг, що надаються компанією. Зокрема, збільшення доходів від надання послуг з пересилання дрібних пакетів становило +44,7%, від пересилання посилок +25,3%, від розповсюдження періодичних друкованих видань +71,4% тощо.

Збільшення відбувалося як за рахунок зростання фізичного обсягів відправлень (у випадку дрібних пакетів (+31,5%), та посилок (+38.0%), так і за рахунок збільшення розміру платежів, що здійснюються населенням (у випадку сплати за комунальні послуги). З метою подальшого нарощення динаміки посилок та дрібних пакетів, що надсилаються Укрпоштою, зараз підприємство працює над активізацією міжнародних зв’язків. Зокрема, над укладанням партнерств з постачання закордонних та транзитних посилок, зменшення термінів обробки у сортувальних терміналах тощо.

Водночас, за низкою послуг відбувається значне зниження фізичних обсягів їх надання (приймання платежів, виплата пенсій), що зумовлено перетіканням клієнтів Укрпошти до банківських установ. Аби змінити дану тенденцію, Укрпошта розробила зміни до законодавства, що дозволили б їй здійснювати карткове обслуговування клієнтів, і, таким чином, припинити відтік клієнтів.

Також, незважаючи на зазначене збільшення доходів від надання послуг, компанія зазнала значного зменшення надходжень за іншими напрямами. Зокрема, у третьому кварталі значно (на 36.2%, до 74,6 млн грн) зменшилися надходження від міжнародного поштового обміну, порівняно із показниками за відповідний період 2015 року. Це зумовлено особливістю бухгалтерського оформлення операцій із міжнародними поштовими адміністраціями.

Окрім того, в рамках проведення процедури перетворення УДППЗ «Укрпошта» в публічне акціонерне товариство на підприємстві в 3 кварталі 2016 року проводилася інвентаризація запасів та цінностей, які обліковуються на позабалансових рахунках. В цей період Укрпошта не здійснювала торговельної діяльності, окрім продажу періодичних видань вроздріб, філателії та марочної продукції. За період проведення інвентаризації підприємство недоотримало доходів від торгівельної діяльності (без урахування купівельної вартості товарів) в розмірі близько 5,0 млн.грн, що також вплинуло на розмір прибутку.

Також у третьому кварталі відбулося позапланове збільшення витрат Укрпошти – на 10.3% порівняно з аналогічним періодом 2015 року, до 1100,7 млн грн. Це було зумовлено двома ключовими чинниками: збільшенням витрат на підготовку відділень Укрпошти до зими (кошти на купівлю вугілля та дрів для забезпечення опалювальними матеріалами віддалених відділень поштового зв’язку, що раніше не було заплановано у фінансовому плані), а також спрямуванням частини понадпланово отриманих доходів на заохочення працівників філіалів підприємства, в першу чергу виробничого персоналу.

Водночас, в цілому витрати Укрпошти на оплату праці в ІІІ кварталі 2016 року значно зменшилися порівняно з ІІ кварталом 2016 року. Зокрема, зменшення видатків Генеральної дирекції на оплату праці становило 8.8 млн грн, зменшення по підприємству в цілому – 8.4 млн грн.

З урахуванням наведених тенденцій, фінансовий результат Укпрошти до оподаткування за III квартал 2016 року становив (-11) млн грн, чистий фінансовий результат (-11,8) млн грн.ВСІ Новини