Для людей
з вадами зору

    Новини    7 Серпня 2017, 11:31
Версiя для друку


Ретро-потяг на Закарпатті

7 Серпня 2017, 11:31

Протягом серпня 2017 року Міністерство інфрастуктури, ПАТ «Укрзалізниця», Закарпатська ОДА та громадська організація OSTGLEIS проводять спільний пілотний проект «Історичний потяг на Боржавській вузькоколійці 2017». Поїзд у складі паровоза Гр-280, що було перевезено на місяць з Гайворонського депо спеціально для проекту, та трьох вагонів двічі на тиждень (п’ятниця та субота) курсуватиме за маршрутом Виноградово-Хмільник або Виноградово-Хмільник-Іршава.

"Наша країна, як і всі цивілізовані країни світу, робить впевнені кроки у галузі збереження та відновлення історичної спадщини залізничного транспорту. Я особисто радію з того, що ми зберігаємо спадщину, а не продаємо і не ріжемо її на металобрухт", - наголосив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

"Системна робота, початок якій у 2015 році поклала відповідна Робочої група у Міністерстві, набуває все більших обертів. Було знайдено, систематизовано, заборонено знищувати, поставлено на контроль більш, ніж 500 об’єктів історичної залізничної спадщини – паровози, ретровагони, спеціальна техніка, гідроколонки та багато іншого, створено інтерактивну карту залізничної історії, яка стане в пригоді подорожуючим, зібрано багато цінної технічної документації та інструментів для ремонту історичного рухомого складу, продовжує комплектуватись та ремонтувати паровози локомотивне депо станції Сновськ, яке є базовим підприємством України з обслуговування та ремонту цих старовинних локомотивів. Регулярно проводяться відкриті зустрічі з ентузіастами, обговорюються та відпрацьовуються нові туристичні маршрути з паровозами а також проведення фестивалів історичної техніки", - додав очільник Міністерства, - "Я хотів би висловити вдячність ентузіастам, які переймаються збереженням та відновленням залізничної ретро-техніки. Це надважливо як з точки зору збереження нашої культури, так і з огляду на розвиток туризму всередині України".

Паровоз побудований у 1951 році на заводі LKM у Бабельсберзі, Німеччина. Брав участь у зйомках фільму "9 життів Нестора Махно" та інших, на Гайворонській вузькоколійці регулярно веде туристичні поїзди на замовлення.ВСІ Новини