Для людей
з порушенням зору

    Новини    20 Січня 2020, 18:07
Версiя для друку


Міністр інфраструктури Владислав Криклій зустрівся із Спеціальним посланником Президента Ірану

20 Січня 2020, 18:07

Сьогодні, 20 січня 2020 року, Міністр інфраструктури Владислав Криклій зустрівся із Спеціальним посланником Президента Ірану, Міністром шляхів та міського розвитку Ісламської Республіки Іран паном Мохаммедом Есламі.

Сторони обговорили комплекс питань, пов’язаних із авіакатастрофою повітряного судна авіакомпанії МАУ PS752. Владислав Криклій наголосив, що спільний обов'язок обох сторін перед жертвами та їх сім'ями - це встановлення об'єктивних причини катастрофи і притягнення винних до відповідальності.

«Ми високо цінуємо, що Іранська сторона оперативно розпочала розслідування катастрофи згідно з Додатком 13 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію (Чиказька конвенція). Ми вдячні за надання доступу до розслідування експертам українських компетентних органів та авіакомпанії власника літака. Ще раз наголошуємо на тому, що воно має бути неупередженим та об'єктивним і проводитися із суворим дотриманням вимог міжнародного права. Хотіли б в черговий раз підтвердити готовність Української сторони надавати допомогу у його проведенні, зокрема забезпечити аналіз даних з «чорних ящиків» в Україні», - повідомив Владислав Криклій.

Міністр інфраструктури також зазначив, що Українська сторона вважає, що кінцевим результатом технічного розслідування має стати розробка ефективних пропозицій щодо того, як уникнути подібних трагічних випадків у майбутньому. Це може включати пропозиції із вироблення ІКАО та іншими компетентними міжнародними організаціями дієвих рекомендацій або стандартів у сфері безпеки польотів.

Очільник Міністерства повідомив, що Україна проводить власне розслідування згідно з Кримінальним кодексом України: «Нам відомо, що основне кримінальне розслідування цієї катастрофи проводиться на території Ірану. Але тим не менш, Українська сторона теж проводить власне розслідування цієї жахливої авіакатастрофи. Тому ми вважаємо, що може бути створена спільна слідча група, яка буде дієвим  інструментом співпраці держав та сприятиме ефективному розслідуванню справи. Відповідні запити були подані Офісом Генерального прокурора України до компетентних органів Ірану та інших країн, громадяни яких загинули в цій авіакатастрофі. Україна також надіслала низку запитів про взаємну правову допомогу до Ірану в рамках двостороннього договору. Очікуємо відповіді на них».

Владислав Криклій також наголосив, що визнання Іраном збиття лайнера є першим кроком на шляху до встановлення справедливості: «Мені відомо, що Ви вже ведете перемовини з Міністерством закордонних справ України стосовно врегулювання питань щодо відшкодування збитків. Ми очікуємо, що ці переговори будуть успішно завершені».ВСІ Новини