Для людей
з порушенням зору

    Новини    6 Серпня 2016, 09:56
Версiя для друку


Мінінфраструктури спільно з Мінекономрозвитку працює над вирішенням проблем доставки вантажів в країни Азії та вдосконалює альтернативний транзитний маршрут в країни Азії

6 Серпня 2016, 09:56

4 серпня 2016 року відбулося засідання робочої групи Ради з просування експорту при Мінеконорозвитку з питань пошуку альтернативних рішень щодо транзиту експортних товарів через РФ та використання міжнародних транспортних коридорів (у тому числі «Шовковий шлях») у співпраці з Міністерством інфраструктури України.

Торговельна агресія з боку Російської Федерації призвела до суттєвого збільшення навантаження на альтернативний маршрут доставки українських експортних товарів до ринків збуту у країни Центральної Азії. Крім того, у зв’язку із зміною маршруту – відбулося зростання логістичних витрат. Ці фактори негативно впливають на український експорт у цілому.

Так, за оперативною інформацією 04.08.2016 року відправлення з порту Іллічівськ очікують 269 вагонів в напрямку порту Батумі та 129 вагонів в напрямку порту Поті. Також близько 700 вантажних автомобілів очікують відправлення поромами в напрямку портів Грузії.

«Рада з просування експорту при Мінекономрозвитку націлена на всебічну підтримку вітчизняних експортерів, ми спільно з Мінінфраструктури, Укрзалізницею та перевізниками працюємо над терміновим вирішенням проблеми з доставкою вантажів в країни Азії», - зазначила Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торговий представник України.

"Необхідно виробити консолідовану позицію всіх учасників ринку перевезень з метою забезпечення потреб у наданні транспортних послуг з морського торговельного порту Іллічівськ до країн середньої Азіїї", - наголосив перший заступник Міністра інфраструктури України Євген Кравцов.

"Протягом тижня необхідно погодити чіткий графік відправлення поромів з порту Іллічівськ до портів Батумі та Поті (Грузія) для змешення черг вагонів та автотранспорту", -повідомив заступник Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Віктор Довгань.

З метою комплексного вирішення даної проблеми на засіданні домовилася щоденно проводити засідання оперативного штабу для моніторингу ситуації і контролю виконання плану дій та протягом місяця провести засідання Ради директорів поромних переправ для розроблення конкурентноздатної тарифної політики та збільшення кількості поромів.

У засіданні взяли участь представники Мінекономрозвитку, Мінінфраструктури, ПАТ “Укрзалізниця”, ЦТС “Ліски”, Адміністрації морських портів України, СК “Укрферрі” АТ “Пласке”, Асоціації міжнародних перевізників, асоціація "Укркондпром", Американської торговельної палати, Торгово-промислової палати України, експортерів і перевізників.ВСІ Новини