Для людей
з порушенням зору

    Новини    9 Лютого 2017, 13:00
Версiя для друку


Міністерство інфраструктури створює робочу групу з метою опрацювання пропозицій зі створення умов доступності транспорту особам з інвалідністю

9 Лютого 2017, 13:00

7 лютого відбулась панельна дискусія щодо проблем людей з інвалідністю, ініційована  всеукраїнським проектом «Відчуй на собі». Участь у заході взяли народні депутати України, представників центральних органів виконавчої влади, зокрема Управління безпеки на транспорті та технічного регулювання Мінінфраструктури,  громадських організацій.

Обговорено актуальні питання, що стосуються реалізації прав осіб з інвалідністю за напрямками: доступність громадського простору для людей з інвалідністю; працевлаштування,  навчання та перекваліфікація; медичне забезпечення та реабілітація.

В Україні  проблема забезпечення прав людей з інвалідності стоїть особливо гостро: більше 2,8 млн. українців мають статус людини з інвалідністю, значну частину складають діти - більше 167 тис., близько 5 тисяч осіб отримали статус людини з інвалідністю через війну на Сході України.

Проектом «Відчуй на собі»  представлено документальний фільм «МИ Є», ознайомитись з яким можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=LaE9wZdf8EE&feature=player_embedded

Міністерством інфраструктури розроблено проект Національної доповіді «Доступність транспорту та об’єктів транспортної інфраструктури для осіб з інвалідністю» на виконання Указу Президента України «Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями». Проект Національної доповіді відображає стан доступності транспорту та об’єктів транспортної інфраструктури для осіб з інвалідністю в Україні, стан і динаміку змін, що стосуються, зокрема, доступності об’єктів усіх видів транспорту та надання послуг поштового зв’язку для осіб з інвалідністю, описує актуальні проблеми у забезпеченні доступності та шляхи їх розв’язання. Доповідь підготовлено Міністерством інфраструктури за участю представників ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» та ДП «ДержавтотрансНДІпроект».

Міністерство інфраструктури створює робочу групу з метою опрацювання пропозицій зі створення особам з інвалідністю умов доступності транспорту, об’єктів транспортно-дорожньої інфраструктури та поштового зв’язку, відповідно до вимог Конвенції про права осіб з інвалідністю. Ми зацікавлені у залученні до складу робочої групи представників громадських об’єднань, які опікуються питаннями осіб з інвалідністю, фахівців та експертів з питань доступності в транспортній сфері. Пропонуємо до 16 лютого надати кандидатури до складу робочої групи (прізвище, ім’я, по-батькові, посада) на електронну адресу: elizarova@mtu.gov.ua.

З усіх питань щодо заходу звертатися за телефоном (044) 351-41-58. Контактна особа – Єлизарова Лідія.

Проект Національної доповіді на тему: «Доступність транспорту та об’єктів транспортної інфраструктури для осіб з інвалідністю»

Інформація щодо доступності об’єктів дорожньої інфраструктури

Інформація щодо доступності об’єктів залізничної інфраструктури, транспорту та послуг

Інформація щодо доступності аеропортів для осіб з інвалідністю Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

Інформація  щодо доступності підприємств, які здійснюють перевезення пасажирів на водному транспорті, для осіб з інвалідністюВСІ Новини