Для людей
з порушенням зору

    Новини    17 Листопада 2017, 19:28
Версiя для друку


Україна і Болгарія домовились про розроблення нового проекту Міжурядової Угоди про організацію міжнародного прямого вантажного залізнично-поромного сполучення

17 Листопада 2017, 19:28

Міністерство інфраструктури України разом із Міністерством транспорту, інформаційних технологій та зв'язку Республіки Болгарія домовились про розроблення нового проекту Міжурядової Угоди про організацію міжнародного прямого вантажного залізнично-поромного сполучення.

17 листопада відбулась зустріч заступника Міністра інфраструктури Юрія Лавренюка із заступником Міністра транспорту, інформаційних технологій та зв’язку Республіки Болгарія паном Велік Занчев.

Сторони обговорили проблему класифікації болгарських поромів «Героїв Одеси» та «Героїв Севастополя» при нарахуванні портових зборів у порту «Чорноморськ» та проект нової Міжурядової Угоди про організацію міжнародного прямого вантажного залізнично-поромного сполучення між Україною та Республікою Болгарія.

Юрій Лавренюк зазначив, що багато положень діючих Угод є застарілими, втратили актуальність або зовсім не застосовуються на практиці. Положення Угод обмежують  розвиток залізнично-поромного сполучення, оскільки визначено конкретні «призначені підприємства», з боку Болгарії – це БМФ, з боку України – «Укрферрі». Окрім того, застарілим є питання категорійності поромів.

Міністерство інфраструктури виступило з пропозицією прибрати застарілу систему категорійності поромів, зрівняти категорії «А» і «Б», встановивши єдиний фіксований збір. Окремо сторони домовились про надання знижки у розмірі 20%, яка буде застосовуватись на підставі рішення Уряду про зменшення з 1 січня 2018 року ставок портових зборів на 20%.

Юрій Лавренюк запропонував після підписання двосторонньої Угоди розглянути можливість надання додаткової знижки 60 %. «Це дасть можливість залучити до ринку перевезень інших перевізників, лібералізувати ринок та сприятиме розвитку нових логістичних маршрутів та торгівлі. Інтеграція транспортної системи України у світові транспортні системи залишається постійним пріоритетом та стратегічною спрямованістю вітчизняної та зовнішньої політики України. Основною метою нашої діяльності є створення найбільш комфортних умов для розвитку міждержавних торговельно-економічних відносин», - підкреслив Юрій Лавренюк. ВСІ Новини