Для людей
з вадами зору

    Оголошення    26 Квітня 2018, 12:19
Версiя для друку


Повідомлення про оприлюднення проекту наказу Міністерства інфраструктури України

«Про затвердження Порядку установлення аеропортових зборів за обслуговування повітряних суден і пасажирів в аеропортах України»
26 Квітня 2018, 12:19

Проект наказу Міністерства інфраструктури України «Про затвердження Порядку установлення аеропортових зборів за обслуговування повітряних суден і пасажирів в аеропортах України» (далі – наказ) розроблено Міністерством інфраструктури України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» та абзацу восьмого підпункту 13 пункту 4 Положення про Міністерство інфраструктури України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 червня 2015 р. № 460, на виконання вимог Угоди про спільний авіаційний простір, парафованої Україною (у Вільнюсі 28 листопада 2013 р.), за ініціативою аеропортів України з метою створення сприятливих умов для залучення нових авіакомпаній до аеропортів України, стимулювання збільшення пасажиропотоку через усі аеропорти України, у тому числі регіональні, та подальшого розвитку й розбудови регіональних аеропортів

Відповідно до вимог Директиви 2009/12/ЄС, аеропортові збори у європейських аеропортах, які не досягли показника річного пасажиропотоку на рівні 5 млн пасажирів, не підлягають регулюванню з боку державних органів влади і мають право встановлювати та застосовувати аеропортові збори на власний розсуд, дотримуючись визначених принципів.

Таким чином, прийняття Порядку установлення аеропортових зборів за обслуговування повітряних суден і пасажирів в аеропортах України відповідає наміру України інкорпорувати у своє авіаційне законодавство відповідні вимоги і стандарти Європейського Союзу відповідно до парафованої Угоди між Україною та Європейським Союзом і його державами-членами про спільний авіаційний простір, а саме впровадження положень Директиви № 2009/12/ЄC.

Зауваження та пропозиції до проекту акта слід надсилати на адресу Міністерства інфраструктури України, 01135, м. Київ, проспект Перемоги, 14; biber@mtu.gov.ua.

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються протягом 30 календарних днів з дня опублікування проекту акта в письмовому та/або електронному вигляді. ВСІ Оголошення