Для людей
з порушенням зору

    Новини    20 Серпня 2018, 16:02
Версiя для друку


Відбувся круглий стіл з обговорення пропозицій до проекту Закону України «Про мультимодальні перевезення»

20 Серпня 2018, 16:02

20 серпня 2018 року в Міністерстві інфраструктури України відбувся круглий стіл з обговорення пропозицій до проекту Закону України «Про мультимодальні перевезення» під головуванням заступника Міністра з питань європейської інтеграції Віктора Довганя.

На сьогоднішній день транспортна система України має недостатній рівень розвитку транспортно-логістичної інфраструктури для забезпечення належного обсягу мультимодальних перевезень. Це знижує її конкурентоспроможність та гальмує вихід української продукції на світовий ринок. Проект Закону України «Про мультимодальні перевезення» розроблено відповідно до Угоди про асоціацію Україна – ЄС та плану пріоритетних дій Уряду на 2018 рік.

Початок роботи над вирішенням цих проблем в першу чергу лежить у правовій площині. Необхідно створювати нормативно-правову базу для розвитку мультимодальних перевезень з метою переорієнтації транспортно-логістичних напрямків до Європейського Союзу.

Проектом Закону має імплементувати Директиви Ради  92/106/ЄЕС від 07 грудня 1992 року «Про встановлення спільних правил для окремих типів транспортування товарів між державами-членами» (згідно з додатком XXXII до глави 7 «Транспорт» розділу V «Економічне і галузеве співробітництво» Угоди про асоціацію Україна – ЄС).

 Прийняття спеціального закону потрібне для досягнення таких цілей:

  • спрощення перевезень вантажу двома або більше видами транспорту;
  • створення підґрунтя для надання державної підтримки у створенні терміналів мультимодальних перевезень та розвитку ринку послуг комбінованих перевезень;
  • врегулювання питань відповідальності перед вантажовідправником за пошкодження, знищення чи втрату вантажу незалежно від стадії перевезення;
  • врахування найкращого європейського досвіду.

 Віктор Довгань наголосив на тому, що необхідно створити якісний закон, що матиме реальний ефект, де врахувати ключові інтереси зацікавлених сторін, на діяльність яких цей закон прямо впливатиме. Суттєві зауваження висловили профільні об’єднання перевізників – АСМАП, Укрпорт, Федерація роботодавців в сфері транспорту, Асоціація міжнародних експедиторів,  Асоціація «Укрзовніштранс» та Український логістичний альянс. З цією метою було проведено фахове обговорення для узгодження протягом місяця всіх позицій з основних питань державного регулювання сфери мультимодальних перевезень.

МУЛЬТИМОДАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ

Підтримка комбінованих перевезень на прикладі політики ЄСВСІ Новини