Для людей
з порушенням зору

    Новини    4 Жовтня 2018, 19:31
Версiя для друку


Україна та Туреччина домовилися про лібералізацію вантажних перевезень

4 Жовтня 2018, 19:31

03-04 жовтня 2018 року в м. Анкара відбулося засідання українсько – турецької Змішаної Комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень.

Можна констатувати, що ці перемовини є переходом на якісно новий рівень співпраці обох країн в галузі міжнародних автомобільних перевезень.

Найголовнішим досягненням є домовленість про перехід на бездозвільну систему виконання двосторонніх та транзитних вантажних перевезень між Україною та Туреччиною.

Сторони домовилися до кінця жовтня 2018 року напрацювати відповідний проект Протоколу про внесення змін до чинної двосторонньої Угод, а також докласти максимум зусиль для його підписання в 2019 році.

До моменту підписання та набрання чинності відповідних змін до Угоди, сторони погодилися, починаючи з 2019 року, здійснювати обмін додатковими дозволами для здійснення двосторонніх перевезень в необмеженій кількості, яка задовольнятиме потреби вітчизняних перевізників.

На 2018 рік українська сторона додатково отримає наступну кількість дозволів:

 - 1000 двосторонніх;

- 1000 для пустого в’їзду транспортних засобів;

- 500 в/з третіх країн.

 На 2019 рік Сторони погодили попередню квоту дозволів для здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень:

- 7000 двосторонніх;

- 4000 транзитних;

- 10 000 транзитних U;

- 2500 в/з третіх країн;

- 5000 для пустого в’їзду транспортних засобів.

Також, в рамках візиту делегації Міністерства інфраструктури України до м. Анкара відбулася зустріч з Надзвичайним i Повноважним Послом України в Турецькій Республіці Андрієм Сибігой. Під час зустрічі обговорено реалізацію важливих інфраструктурних проектів, розвиток комбінованих перевезень, обговорено підсумки засіданнь українсько-турецької Змішаної Комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень та першого Спільного українсько-турецького комітету з питань комбінованих перевезень, а також обговорено подальші перспективи співпраці між Україною та Турецькою Республікою.ВСІ Новини