Для людей
з порушенням зору

    Новини    29 Жовтня 2018, 15:54
Версiя для друку


Україна зацікавлена у співпраці з провідними компаніями США у сфері інфраструктури, - Володимир Омелян

29 Жовтня 2018, 15:54

Україна зацікавлена у співпраці з провідними компаніями США у сфері інфраструктури. Про це заявив Міністр інфраструктури Володимир Омелян на заході з нагоди початку роботи Першої офіційної торговельної місії США в Україні сьогодні, 29 жовтня 2018 року. У  заході взяли участь: Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович, Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів та ін.

Перша офіційна торговельна місія США в Україні, яка включає 12 великих американських компаній у сфері інфраструктури, енергетики та сільського господарства, розпочала роботу з метою пошуку цікавих інвестиційних можливостей в України.    

Міністр інфраструктури Володимир Омелян подякував партнерам зі США за роботу із залучення провідних компаній на український ринок: «Я дуже вдячний Посольству США в Україні та Уряду США за організацію цього заходу. Коли я був із візитом у Вашингтоні цього року, ми обговорювали підготовку цієї Торговельної місії до України, і нарешті це сталось. Ми маємо багато американських компаній, які працюють в Україні у секторі IT, енергетики та інфраструктури. І це у значній мірі сприяє моїй роботі, тому що я не маю відкривати мапу і показувати, де знаходиться Україна, просто можу показати підписаний контракт на 1 млрд доларів з General Electric та навести  успішні приклади у всіх інших галузях України».

Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні пані Марі Йованович  висловила підтримку учасникам заходу: «Я рада вітати Торговельну місію США в Україні. Ця місія дуже важлива, вона показує, що україно-американські економічні відносини сильні та стабільні. І це також показує, що Україна рухається у правильному напрямку».  

Президент Американо-Української Ділової Ради (U.S.-Ukraine Business Council/USUBC) Морган Вільямс також позитивно відзначив прагнення Міністра інфраструктури реформувати сферу залізничних перевезень: «Я дуже радий, що сьогодні на зустрічі присутній Міністр інфраструктури Володимир Омелян, і я хочу підкреслити, що одна із найважливіших реформ, яка має бути зроблена – це реформа української залізниці. Ми мусимо зруйнувати монополію УЗ, і ми мусимо зробити це зараз».

Володимир Омелян акцентував увагу на результатах роботи у сфері інфраструктури, які мають переконати інвесторів у привабливості українського ринку: «Якщо ми говоримо про інфраструктуру, то тільки цього року ми піднялись у рейтингу індексу глобальної конкурентоспроможності на 22 сходинки. Ми започаткували Дорожній фонд, який закумулював більше 2 млрд доларів на реконструкцію та будівництво доріг цього року, а з 2020 року це буде більше, ніж 3 млрд доларів. Ми закумулювали 1 млрд доларів на модернізацію Укрзалізниці. Ми маємо велику кількість американських компаній у агросекторі. Ми маємо контракт Укрзалізниці із General Electric на поставку дизельних локомотивів. Ми очікуємо, що скоро в Україну зайдуть  великі світові та американські оператори локомотивів. Давайте зробимо це разом, давайте зберемо всі ці шматочки мозаїки в одну картинку і побачимо, як приватні локомотиви везуть приватний рухомий склад з полів до морських портів», - закликав Міністр інфраструктури.

Володимир Омелян також представив Національну транспортну стратегію до 2030 року «Drive Ukraine 2030»: «Ми хочемо показати інвесторам пріоритети Уряду України.  Ці пріоритети сталі та стабільні, нічого не зміниться після виборів. Інфраструктура має і буде розвиватись. І всі ті реформи, які ми презентували, - це результат роботи багатьох експертів, команди Міністерства фінансів США, делегації ЄС, Офісу підтримки реформ, і всіх тих, хто долучились до роботи Міністерства інфраструктури. Я вірю, що наступного року ми матимемо не тільки Ryanair, General Electric, але і багато інших компаній. Я буду дуже щасливий, коли за результатами цього заходу, всі ті 4 компанії, які представлені в інфраструктурній панелі, підпишуть як мінімум 4 контракти з Україною наступного року», - підсумував Володимир Омелян.ВСІ Новини