Для людей
з вадами зору

    Новини    9 Листопада 2018, 16:30
Версiя для друку


Заступник Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Віктор Довгань закликав підтримати інфраструктурні проекти України в рамках ініціативи «Один пояс - один шлях»

9 Листопада 2018, 16:30

8-9 листопада 2018 року в Пекіні відбулась зустріч Заступника Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Віктора Довганя з Віце-прем’єр-міністром Лю Хе, керівництвом Державного комітету розвитку та реформ, Міністерств транспорту та комерції КНР та підтримки інфраструктурних проектів з Україною в рамках ініціативи «Один пояс - один шлях».

Віктором Довганем в рамках україно-китайського бізнес форуму запропоновано китайським авіаперевізникам, а саме Air China, здійснювати прямі рейси до Києва з Пекіна та Шанхая.

З заступником Міністра транспорту КНР Лю Ксаомінг досягнуто домовленостей щодо підписання угоди про автомобільний транспорт до наступного форуму «Один пояс - один шлях» у травні 2019 року.

Також у ході зустрічі обговорено актуальні питання надання кредиту на будівництво мосту через Дніпро біля Кременчуга  за пільговою ставкою до 3% річних у сумі 340 млн. доларів США із відстрочкою платежів на термін будівництва 4 роки (відбудеться після завершення ТЕО проекту).

Віктор Довгань провів переговори з Ексімбанком КНР щодо кредитного договору за проектом «Повітряний експрес» (повернення Україні комісії та страхової премії в розмірі 36 млн дол США).

В рамках стратегічного партнерства між Україною і КНР Китайська сторона поінформувала Українську сторону про наступне :

- CRBC підготувало проект будівництва мосту через Дніпро біля Кременчуга та бетонної дороги 1-ї категорії Одеса-Миколаїв-Херсон;

- Cofco готова інвестувати в 0 причал Миколаївського порту і річну логістику до 30 млн. доларів США;

- СCCC готує проект реконструкції 2 злітно - посадкової смуги в аеропорту Бориспіль;

- China Railway передало підготовлене попереднє ТЕО на 4 гілку метро в Києві (вартість 2.5 млрд. доларів США);

- CRRC готує пропозицію по лізингу та спільному підприємству з виробництва електричних локомотивів для Укрзалізниці.

Було наголошено на необхідності розвитку транзиту з Китаю до ЄС. Китайська сторона відзначила, що цього року було перевезено 6500 контейнерів до Австрії та зростає вантажопотік по ТМТМ. Плануються інвестиційні проекти з створення мультимодальних терміналів на кордоні з ЄС (Львів, Ковель та Ужгород).ВСІ Новини