Для людей
з порушенням зору

    Новини    21 Січня 2019, 16:45
Версiя для друку


ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ЗДОБУТКИ КОМАНДИ ПІДТРИМКИ РЕФОРМ ЗА 2016-2018 РОКИ

21 Січня 2019, 16:45

Реформа

Досягнення протягом 2016-2018 років

Реформа залізничної галузі

 1. Сприяння Міністерству інфраструктури у підтримці прийняття Верховною Радою Закону України «Про залізничний транспорт України» та імплементації його положень (аналіз українського та міжнародного законодавства, співпраця з відповідними заінтересованими сторонами).

 2. Підготовка дорожньої карти щодо розробки підзаконних актів, інституційних та організаційних дій, які необхідно змінити та впровадити. Триває підготовка підзаконних актів до законопроекту спільно з зацікавленими сторонами.

 3. Аналіз законодавства, проблем та можливостей, розробка рішень з метою реалізації проекту електронного квитка та вирішення проблеми пільгових перевезень в сфері залізничного транспорту.

 4. Сприяння МіУ в опрацюванні інвестиційних проектів в рамках плану заходів НТСУ 2030, інвестиційного плану Східного партнерства та інших планів.

 5.  Розробка методики розрахунку та формування тарифів відповідно до директив ЄС у сфері залізничного транспорту (спільно з експертами МІУ, ЄС та проекту Twinning).

 6. Сприяння МІУ в опрацюванні проектів, предбачених в НТСУ 2030, зокрема, концесії залізничних вокзалів (інші форми ДПП), підготовка необхідної документації, допомога в організації кооперації між відповідними стейкхолдерами.

 7. Супровід організації нової моделі надання послуг з суспільно важливих пасажирських перевезень у пілотних регіонах, у відповідності до Регламенту (ЄС) 1370/2007 Європейського Парламенту та Ради від 23 жовтня 2007 року.

Реформа дорожньої галузі

 1. Супровід впровадження дорожнього фонду та децентралізації управління дорогами загального користування місцевого значення.
 2. Обґрунтування необхідності комплексної перевірки діяльності ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» з метою подальшої реорганізації підприємства, розробка технічного завдання для консультанта та здійснення технічного супроводження тендеру із закупівлі відповідних консультаційних послуг.
 3. Проведення підготовчої роботи до впровадження автоматичного габаритно-вагового контролю (в тому числі розроблено відповідний законопроект), супровід оголошення тендеру на розробку, постачання та встановлення перших габаритно-вагових комплексів зважування в русі.
 4. Розробка проекту закону про аудит безпеки дорожнього руху.
 5. Розробка законопроекту про незалежний інжиніринговий контроль при будівництві, реконструкції та ремонті об'єктів інфраструктури.
 6. Розробка законопроекту, який гармонізує українське законодавство із європейським в частині імплементації директив ЄС із безпеки автотранспортних засобів.
 7. Опрацювання механізмів будівництва та експлуатації автомобільних доріг загального користування державного значення на умовах концесії. Розробка відповідного законопроекту № 6766, прийнятого Верховною Радою України.

Реформа морської галузі

 1. Сприяння Міністерству інфраструктури в утворенні та забезпеченні функціонування Державної служби морського та річкового транспорту України (Морської адміністрації).
 2. Допомога Міністерству у розробці проекту Методики розрахунку розмірів ставок портових зборів та проекту Порядку та умов укладання договорів, на підставі яких здійснюється компенсація інвестицій, внесених суб’єктами господарювання в стратегічні об’єкти портової інфраструктури.
 3. Допомога Міністерству (у співпраці з офісом RST Мінекономіки) у розробці технічного завдання (TOR) для впровадження корпоративного управління АМПУ.
 4. Сприяння Міністерству інфраструктури (у співпраці з офісом EDGE) в підготовці до успішного проходження аудиту ІМО в червні 2018 року, а також в роботі над планом коригуючих дій за результатами проходження аудиту.
 5. Допомога Міністерству в заходах, спрямованих на реорганізацію служби капітанів морських портів.
 6. Допомога Міністерству в реалізації концесійного проекту в морському порту «Южний» шляхом сприяння затвердженню попереднього техніко-економічного обґрунтування та підготовці концептуальної записки для розробки техніко-економічного обґрунтування.
 7. Співпраця з консультантами у здійсненні аналізу ефективності діяльності державного підприємства «Білгород-Дністровський морський торговельний порт».
 8. Безпосередня участь у розробці Стратегії сталої логістики для України на період до 2030 року, проект якої та План дій для України був розроблений Міністерством інфраструктури України.
 9. Підтримка Міністерства в розробці Плану дій Національної транспортної стратегії України, затвердженої розпорядженням КМУ № 430 від 30 травня 2018 року.

Реформа галузі внутрішніх водних шляхів

 1. Допомога Міністерству інфраструктури у перегляді існуючого проекту закону «Про внутрішній водний транспорт», надання пропозицій з урахуванням зауважень заінтересованих сторін та кращих світових практик. Завдяки цьому до законопроекту внесено положення, які імплементують основні норми директив та регламентів ЄС відповідно до Угоди про асоціацію Україна - ЄС.
 2. Участь у публічних дискусіях з членами Парламенту, Уряду та експертами з приватного сектору стосовно законодавчої діяльності з питань реформ.
 3. Підтримка Міністерства в отриманні висновку відповідності законодавству Європейського Союзу до законопроекту «Про внутрішній водний транспорт» (реєстраційний номер 2475а-д).
 4. Підготовка переліку актів, прийняття яких обумовлено положеннями законопроекту «Про внутрішній водний транспорт», а також необхідних для імплементації директив та регламентів ЄС у галузі внутрішнього водного транспорту, а також проводиться розробка таких нормативно правових актів.
 5. Підтримка експертів Берегової Охорони США у здійсненні оцінки плану дій на випадок аварійного розливу нафти на річці Дніпро. Нині заплановане проведення (спільно з профільними експертами технічного корпусу армії США) обстеження запорізького однокамерного судноплавного шлюзу, який входить до складу Запорізького району гідротехнічних споруд.
 6. Сприяння вжиттю тимчасових заходів для забезпечення безперебійного функціонування критичної інфраструктури внутрішніх водних шляхів.

Реформа авіаційної галузі

 1. Розробка спільно із Міністерством інфраструктури, аеропортами України та експертами авіаційної галузі порядку здійснення аеропортами самостійного розрахунку аеропортових зборів.
 2. Здійснення спільно з Міністерством заходів щодо популяризації моделі лоукостерів в Україні.
 3. Розробка проекту авіаційної стратегії України до 2030 року разом із Міністерством, аеропортами України та експертами авіаційної галузі.
 4. Здійснення пріоритизації та оцінки сценаріїв розвитку регіональних аеропортів за підтримки ЄБРР у співпраці із регіональними аеропортами України.
 5. Розробка попереднього техніко-економічного обгрунтування для розвитку сучасного аеропорту «Біла Церква» на базі КП «Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс» у співпраці із міжнародними консультантами за програмою AASISTS, Білоцерківською міською радою та експертами авіаційної галузі.

Реформа державних підприємств та фінансування інфраструктурних проектів

 1. Розробка політики власності державних підприємств Міністерства інфраструктури України, серед яких – ПАТ «Укрпошта» та ДП «Адміністрація морських портів України».
 2. Розробка Аналізу стану корпоративного управління Державного підприємства «Адміністрація морських портів України». Забезпечення оновлення Плану заходів щодо корпоративного управління ПАТ «Укрпошта» згідно стандартів ОЕСР.
 3. Залучення грантового фінансування інфраструктурних проектів з фондів Європейського союзу.  Підписання Фінансової угоди щодо інвестиційного проекту «Транспортний зв’язок в Україні» 17 грудня 2018 року.
 4. Проведення пріоритизації та аналізу проектів в авіаційному секторі та розробка Програми розвитку регіональних аеропортів. Залучення фінансування Міжнародної фінансової корпорації (входить до групи Світового Банку). Забезпечення проведення попереднього техніко-економічного обґрунтування Програми розвитку регіональних аеропортів.
 5. Забезпечення проведення попереднього техніко-економічного обґрунтування концесії мультимодального терміналу у Білій Церкві, а також проведення роботи з залучення інвесторів.
 6. Залучення фінансування та забезпечення розробки попереднього техніко-економічного обґрунтування концесії ДП «Білгород-Дністровський МТП» та ДП «МТП Южний».

Реформа державного управління

 1. Підтримка впровадження структурних змін Міністерства відповідно до Стратегії реформи державного управління 2016-2020 рр..
 2.  Підтримка процесу набору фахівців з питань реформ відповідно до Концепції запровадження посад фахівців з питань реформ.
 3. Організація та проведення тренінгів для працівників Міністерства за участю локальних та міжнародних фахівців для удосконалення особистих та професійних навичок.
 4. Участь в процесі вдосконалення горизональної комунікації.
 5. Підтримка відбору персоналу для державних підприємтв, розробка кваліфікаційних вимог.
 6. Розвиток комунікацій в рамках реформи державного управління шляхом організації зустрічей та обговорень з ключовими заінтересованими сторонами.
 7. Встановлення співпраці з навчальними закладами для збільшення кадрового потенціалу Міністерства.

Реформа електронного врядування

 1. Допомога у створенні та координації робочої групи з впровадження електронного квитка в Україні, розробці підзаконних актів. Активна участь у розробці рекомендаційного стандарту для систем електронного квитка разом з міжнародними експертами.
 2. Допомога в розробці електронного кабінету перевізника шляхом опису проблематики, пошуку донорів, розробки концепції та створення інформаційної системи.
 3. Допомога у створенні розділу «Відкритий бюджет» на офіційному сайті Міністерства інфраструктури, в якому автоматично відображаються всі витрати Міністерства, а також ЦОВВ, діяльність яких спрямовується Міністерством, ДП «Укрводшлях» та 14 найбільших філій Укрзалізниці.
 4. Участь у підготовці до запуску в Київській області пілотного проекту частини майбутньої Інтелектуальної транспортної системи –6 комплексів зважування в русі (WIM).
 5. 5.       Допомога в розробці технічних вимог для реєстру інфраструктурних проектів та реєстру сертифікатів колісних транспортних засобів.ВСІ Новини