Для людей
з порушенням зору

    Новини    4 Квітня 2019, 20:01
Версiя для друку


Ми маємо продовжити реформу Укрзалізниці, - Володимир Омелян

4 Квітня 2019, 20:01

Ми маємо продовжити реформу Укрзалізниці і розраховуємо на підтримку Світового Банку у цьому питанні. Про це 4 квітня 2019 року заявив Міністр інфраструктури Володимир Омелян під час зустрічі із представниками Світового Банку та АТ «Укрзалізниця».

Сторони обговорили стан та перспективи розвитку Укрзалізниці, зокрема, у частині управління активами компанії та пріоритизації інвестицій, а також лібералізацію ринку залізничних перевезень.

Володимир Омелян наголосив на необхідності рішучих дій з реформування галузі: «Ми не можемо чекати, поки новий законопроект про залізничний транспорт буде проголосований парламентом. Вже цього року ми запускаємо приватну тягу на залізниці. Ми вже маємо гарний прогрес та досвід на регіональній залізниці у Львові і хочемо поширити цей досвід на всю Україну».

Міністр інфраструктури також зазначив, що не менш важливим є вдосконалення тарифної політики: «Ми б хотіли мати системний підхід до тарифної політики. У нас все ще кроссубсидування пасажирських та вантажних перевезень. Для того, щоб провести тарифну політику та мати гарний сервіс одночасно, ми повинні мати підтримку Уряду. У той же час, ми маємо посилювати наш діалог з муніципальною владою, щоб зберегти приміське сполучення. Такі перевезення мають покращуватися та розвиватися за умови співфінансування місцевими владами», - підкреслив Володимир Омелян.

Очільник Міністерства проінформував представників Світового Банку про значний інтерес з боку потенційних інвесторів до пілотних проектів з концесії вокзалів: «У першу чергу, це стосується  залізничних вокзалів Києва, Львова та Миколаєва, де муніципальна влада та бізнес готові до концесії. Я також думаю, що це гарне рішення для Укрзалізниці. Наша мета, щоб вокзали перетворились у зручні хаби із громадським простором та всіма необхідним зручностями. Розвиток залізничних вокзалів на умовах державно-приватного партнерства - це те, над чим вже зараз працює команда Міністерства спільно з європейськими експертами та Командою підтримки реформ. Я вдячний донорам за підтримку в залученні технічної допомоги для реалізації цих проектів».

Володимир Омелян також попросив Світовий Банк додатково проаналізувати процедуру закупівель Укрзалізниці, щоб гарантувати їх прозорість та справжню конкуренцію.

У свою чергу, представники Світового Банку повідомили, що  експерти Банку працюють над стратегією реформування Укрзалізниці, приділяючи особливу увагу питанням підвищення операційної ефективності, якості послуг, мінімізації та нівелюванню ризиків лібералізації ринку.ВСІ Новини