Для людей
з порушенням зору

    Новини    16 Квітня 2019, 11:02
Версiя для друку


Міністр інфраструктури України Володимир Омелян провів зустріч із представниками канадських ділових кіл

16 Квітня 2019, 11:02

15 квітня 2019 року Міністр інфраструктури України Володимир Омелян провів зустріч із представниками канадських ділових кіл. У зустрічі також взяли участь: керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс, голова Проектного офісу з розвитку державно-приватного партнерства SPILNO Тарас Бойчук тощо.

Учасники зустрічі обговорили потенційні проекти державно-приватного партнерства в Україні. Зокрема, Володимир Омелян проінформував представників канадської сторони про два пілотні проекти у морській галузі, які будуть реалізовані вже цього року.

«Ми запускаємо в роботу дві концесії наших морських портів -  Ольвія та Херсон. Ми хочемо розпочати з цих двох портів і потім поширити досвід на інші українські порти. Головне для нас - бути впевненими, що об’єкти, які ми передамо у концесію, будуть знаходились під управлінням надійного та відповідального інвестора. Окрім того, разом із Міжнародною фінансовою корпорацією ми розробляємо можливість концесії одного або двох державних аеропортів - Бориспіль або Львів, плюс 2-3 регіональні летовища, як один інвестиційний пакет. Така ж можливість розглядається і з концесією залізничних вокзалів та потенційно -  доріг», - зазначив очільник Міністерства.

Володимир Омелян також  підкреслив, що всі техніко-економічні обґрунтування проектів Міністерство інфраструктури робило за підтримки Світового банку, Міжнародної фінансової корпорації, ЄБРР та інших міжнародних партнерів.

Представник канадського бізнесу  Майкл Юрковіч зазначив, що інтерес з боку канадських інвесторів до України надзвичайно високий,  а інфраструктура серед топ-пріоритетів. Він також повідомив, що вже найближчим часом буде обрано 3-4 проекти, із яких як мінімум один-два вони хотіли б реалізувати у 2020-2021 роках.

Володимир Омелян зазначив, що Україна вже має позитивний досвід співпраці із світовими компаніями, зокрема із General Electric, і хоче повторити цей досвід із канадськими виробниками рухомого складу: «У нас є всі можливості для успішної співпраці. Ринок вантажних та пасажирських перевезень зростає високими темпами щороку. Ми зрушили лід, тепер головне - не втратити темп. Не зважаючи на виборчий період, ми будемо підтримувати євроінтеграційний та прозахідний курс в українській інфраструктурі»,- наголосив Володимир Омелян.

Учасники зустрічі також обмінялись думками щодо підготовки до Міжнародної конференції з питань реформ в Україні, яка відбудеться 2-4 липня у м. Торонто (Канада).

 

 ВСІ Новини