Для людей
з порушенням зору

    Новини    17 Січня 2020, 14:33
Версiя для друку


Міністерство інфраструктури планує запровадити нову ставку плати за аеронавігаційне обслуговування на маршруті та єдину для всіх аеропортів України ставку плати на підході та в районі аеродрому

17 Січня 2020, 14:33

На виконання рішення Антимонопольного комітету України, Міністерство інфраструктури підготувало зміни до наказу від 04.06.2019 № 415 «Про встановлення Ставок плати за послуги з аеронавігаційного обслуговування повітряних суден в повітряному просторі України», яким введено нову ставку плати за аеронавігаційне обслуговування на маршруті та єдину для всіх аеропортів України ставку плати на підході та в районі аеродрому.

Відповідний проєкт розміщено для громадського обговорення на сайті міністерства.

Ці зміни вдосконалюють державну тарифну політику у транспортній сфері та усувають зауваження АМКУ щодо застосування різних ставок плати за аеронавігаційне обслуговування на підході та в районі аеродрому для Міжнародного аеропорту «Бориспіль» та всіх інших аеропортів (встановлених наказом від 04.06.2019 № 415).

Нова ставка плати за аеронавігаційне обслуговування на маршруті зросла на 2,45 євро (+4,4 %) – до 57,55 євро. Ставка плати на підході та в районі аеродрому зменшилась на 14,43 євро (-3,6 %) – до 396,57 євро.

«Слід зауважити, що послуги з аеронавігаційного обслуговування в Україні, як і в усьому світі, – це платні послуги. Для організації та забезпечення такого обслуговування в будь-якій державі необхідна складна аеронавігаційна система, всі складові якої передбачають використання дорогого високотехнологічного обладнання та підготовки висококваліфікованого персоналу. Також важливе дотримання норм і стандартів, прийнятих міжнародною авіаційною спільнотою. Від рівня розвитку національної аеронавігаційної системи залежить безпека повітряного руху, а значить - життя і долі людей. Застосовані міністерством принципи визначення бази витрат, що стосуються організації повітряного руху на маршруті та обчислення одиничних ставок плати за аеронавігаційне обслуговування в Україні, повністю відповідають встановленим Європейською організацією з безпеки аеронавігації (Євроконтроль)», - зазначив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Як відомо, Україна є членом Євроконтролю з 2004 року і має юридично закріплені зобов’язання дотримуватись відповідних міжнародних стандартів.

Зараз триває процес технічної інтеграції  України до Спільної системи маршрутних зборів Євроконтролю, що є завершальним етапом євроінтеграційних процесів у галузі аеронавігації. Упродовж минулого року проведено масштабну роботу із приведення національної бази витрат у відповідність до вимог і принципів Євроконтролю та ІСАО, забезпечено відповідність операційних та технічних процедур формату Євроконтролю, започатковано постійний конструктивний діалог з міжнародними організаціями та авіакомпаніями на платформі Євроконтролю. І в листопаді 2019 року на засіданні Розширеного Комітету з маршрутних зборів Євроконтроль підтвердив повну відповідність бази витрат та ставок плати за аеронавігаційні послуги принципам Євроконтролю та визначив фінальні кроки, необхідні для завершення процесу техінтеграції.

Андрій Ярмак, керівник Украероруху, зазначив, що: «Національний провайдер аеронавігаційного обслуговування Украерорух є державним підприємством, яке не фінансується з державного бюджету, а фінансує всі операційні витрати та інвестує власні кошти, отримані від надання аеронавігаційних послуг, у важливі для розвитку аеронавігаційної системи України проєкти.

Застосування нових ставок забезпечить повне покриття витрат національного провайдера на надання аеронавігаційного обслуговування та сприятиме стабільній роботі і розвитку національної аеронавігаційної системи України, що позитивно вплине на безпеку польотів в українському небі».ВСІ Новини