Для людей
з порушенням зору

    Новини    18 Лютого 2020, 09:19
Версiя для друку


Розвінчуємо міфи про перегляд ставок плати за аеронавігаційне обслуговування

18 Лютого 2020, 09:19

Розвінчуємо міфи про перегляд ставок плати за аеронавігаційне обслуговування

Міф 1. Зміна ставок призведе до подорожчання квитків.

Насправді:  перегляд ставок плати за аеронавігаціне обслуговування фактично не вплине на вартість авіаквитків.

Вартість авіаквитків не зросте вдвічі. Інформація, яку поширюють деякі медіа, - є маніпулятивною та дезінформує громадськість. За відкритою інформацією учасників ринку та міжнародних авіаційних організацій, вартість послуг за аеронавігаційне обслуговування у кінцевій вартості квитка становить не більше 3-5%. Коливання ставок плати за аеронавігаційне обслуговування фактично не впливає на кінцеву вартість квитка.

Якщо розділити навіть максимальне збільшення вартості плати за аеронавігаціне обслуговування для одного повітряного судна, виходить, що на одного пасажира припадає від 0,1 до 1 євро. Це значно дешевше, ніж чашка кави в аеропорту.

Нагадаємо, що у червні 2019 року для аеропорту «Бориспіль» було політичним рішенням встановлено майже вдвічі меншу ставку плати за аероновігаціне обслуговування, проте це ніяк не вплинуло на зменшення вартості квитка для пасажира. Часом деякі авіакомпанії демонстрували навіть зворотні процеси, адже ціни на квитки регулюються попитом та конкурентним середовищем.

Міф другий. Розмір нових ставок не обгрунтований.

Насправді:  плата  за аеронавігаціне обслуговування в  Україні має чітку кореляцію із розміром повітряного простору під управлінням нашої Держави

Сьогодні в Україні найнижчий рівень витрат на квадратний кілометр повітряного простору серед всіх країн – членів Євроконтролю. При цьому ми забезпечуємо ідентичний рівень обслуговування та безпеки польотів.

Розуміючи складність ситуації після окупації Криму та закриття повітряного простору над зоною бойових дій на Донбасі, для всіх учасників ринку авіаційних перевезень України, у країні не підвищували ставку плати за аеронавігаціне сполучення у 2014 році, хоча інтенсивність повітряного руху зменшилась на 70%, що призвело до ідентичного падіння розміру доходів від обслуговування повітряного руху.

 

Водночас Украерорух забезпечував і забезпечує належний європейський рівень аеронавігаційного обслуговування та безпеки польотів, працюючи за моделлю цільової собівартості. І це в рамках наявних доходів від обслуговування лише в обсязі 35-40% польотів порівняно з 2013 роком.

Наразі на підприємтсві призупинено більшість програм розвитку та модернізації аеронавігаційної системи України, суттєво скорочено розмір оплати праці та соціальні програми для працівників.

Міф третий. Низька продуктивність диспетчерського персоналу Украероруху.

Насправді: норма праці та кількість диспетчерів у зміні чітко регламентована вимогами Євроконтролю

 Внаслідок закриття повітряного простору над Кримом та Сходом країни відбулося різке падіння кількості польотів в повітряному просторі України. Зокрема, найвагомішим є падіння транзиту. Попри це, у диспетчерів Дніпровського та Одеського районів польотної інформації значно розширилась зона відповідальності, оскільки вони розподілили між собою зону обслуговування Сімферопольського району польотної інформації над нейтральними водами Чорного моря.

Норма праці та кількість диспетчерів на кожному з об’єктів (районний диспетчерський центр, орган підходу, аеродромна вишка) чітко регламентована методологією Євроконтролю, членом якого Україна стала з 2004 року.

Диспетчери є унікальними та високопрофесійними фахівцями. Повний цикл підготовки повноцінного самостійного диспетчера повітряного руху займає від 5 до 7 років.

Міф четвертий. Перегляд ставок відбувається за незрозумілою процедурою.

Насправді: перегляд ставок відбувається у суворій відповідності до  правил та принципів Євроконтролю та ІСАО.

В основі перегляду ставок -  розрахунки Центрального бюро маршрутних зборів Євроконтролю. Процес розрахунку і складові детально регламентовані нормативними документами міжнародних організацій (ІСАО та Євроконтроль) – ґрунтуючись на співвідношенні національної бази витрат до загальної кількості одиниць обслуговування.

Євроконтроль проаналізував та підтвердив плановий обсяг витрат провайдера, необхідних для забезпечення безперебійного функціонування аеронавігаційної системи, модернізації устаткування тощо.

Відповідно до принципів Євроконтролю, за умови істотного збільшення кількості рейсів у повітряному просторі України ставки за аеронавігаційне обслуговування буде негайно знижено. Проте наразі за інтенсивністю польотів Україна не досягла рівня 2006 року.

Після завершення процесу технічної інтеграції до Спільної системи маршрутних зборів Євроконтролю ставки будуть переглядатися щорічно.ВСІ Новини