Для людей
з порушенням зору

    Новини    3 Червня 2020, 14:27
Версiя для друку


Зроблено значний крок до створення цифрових транспортних коридорів, - Владислав Криклій

3 Червня 2020, 14:27

3-го червня Верховна Рада України прийняла у першому читанні та в цілому законопроєкт №0035 “Про приєднання України до Додаткового протоколу до Конвенції про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів (КДПВ) про електронну накладну”. Відповідне рішення підтримали 326 народних депутатів. Ратифікація Україною цього документу ВР дозволить розпочати процеси запровадження міжнародної електронної транспортної накладної.

“Від січня 2020 року в Україні працює транспортний портал, де українські перевізники можуть замовити онлайн дозволи на перевезення. Ще у 2019 році розпочато пілотний проєкт із впровадження єдиної електронної товарно-транспортної накладної. Наступним кроком є впровадження міжнародної електронної накладної. Її переваги - точність даних, прозорість та можливість постійного доступу та відстежування в режимі реального часу. Приєднання України до Додаткового Протоколу розширить можливості українських перевізників та сприятиме підвищенню привабливості роботи з ними. Вдячний депутатам за підтримку цього рішення”, - прокоментував схвалення законопроєкту Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

За його словами, впровадження міжнародної електронної транспортної накладної дозволить спростити документообіг під час перевезень для бізнесу, що, у свою чергу, знизить фінансове навантаження на логістику.

“Світ вже давно переходить на безпаперові технології. Країни Європи та світу, на перспективні ринки яких сьогодні переорієнтовується національний виробник та експортер, активно впроваджують цифрові технології в усіх сферах економіки, у тому числі, у галузі міжнародних перевезень. Перевезення вантажів за електронною міжнародною накладною - це підвищення конкурентоспроможності українських перевізників”, - додав Владислав Криклій.

Загалом, законопроєкт №0035, представлений сьогодні у Раді заступницею Міністра інфраструктури з питань євроінтеграції Наталією Форсюк, дозволить:

- підвищити конкурентоспроможність українських автомобільних перевізників на ринку міжнародних перевезень;
- підвищити безпеку міжнародних перевезень;
- реалізувати транспортний потенціал України.

Оперативна інформація - на телеграм-каналі https://t.me/vladyslavkryklii.ВСІ Новини