Для людей
з порушенням зору

    Відстеження результативності регуляторних актів    4 Серпня 2020, 09:12
Версiя для друку


Звіт про базове відстеження результативності наказу Міністерства інфраструктури України від 22.03.2019 № 205

«Про внесення змін до Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги»
4 Серпня 2020, 09:12

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер

Наказ Міністерства інфраструктури України від 22.03.2019 № 205 «Про внесення змін до Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги»,зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.03.2019 за № 320/33291 (надалі – наказ).

2. Назва виконавця заходів з відстеження 

Міністерство інфраструктури України.            

3. Цілі прийняття акта

Наказ прийнято з метою забезпечення зміни рівня державних регульованих тарифів на перевезення вантажів у межах України, якої можливо досягти шляхом здійснення індексації тарифів.                           

4. Строк виконання заходів з відстеження

Виконання заходів з відстеження результативності наказу проводилося у період з 29.05.2020 по 03.07.2020.

5. Тип відстеження

Базове відстеження результативності.       

6. Методи одержання результатів відстеження

Для проведення базового відстеження результативності наказу використовувався статистичний метод та дані, отримані шляхом дослідження показників результативності регуляторного акта.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежується  результативність, а також способи одержання  даних

Результативність регуляторного акта відстежується за наступними показниками: розмір надходжень до Державного бюджету, кількість суб’єктів господарювання,   розмір   коштів,      що витрачатимуться суб’єктами господарювання, рівень поінформованості суб’єктів господарювання, індекс тарифів на вантажні перевезення (IV квартал до IV кварталу попереднього року), кількість кілометрів оновленої інфраструктури, у тому числі електрифікованих дільниць, кількість оновлених локомотивів, обсяги перевезень залізничним транспортом у межах України. Сума надходжень до державного бюджету визначається на основі розрахунків зміни доходних надходжень від вантажних перевезень відповідно до Податкового кодексу України та Закону України «Про Державний бюджет України
на 2019 рік». Сума коштів, що витрачається суб’єктами господарювання, визначається на основі розрахунків зміни фінансових показників звіту АТ «Укрзалізниця» форми № 2 «Звіт про фінансові результати».  Поінформованість  суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб забезпечується шляхом розміщення наказу на офіційному вебсайті Мінінфраструктури www.mtu.gov.ua.

Кількість суб’єктів господарювання відстежується шляхом підрахунку кількості укладених АТ «Укрзалізниця» договорів про організацію перевезень вантажів і проведення розрахунків за перевезення та надані послуги.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Впровадження акта не потребувало виділення додаткових коштів на забезпечення запропонованого регулювання.

Дія наказу поширюється на всіх суб’єктів господарювання, які здійснюють перевезення вантажів залізничним транспортом. Кількість укладених договорів з суб’єктами господарювання – 6826.

Додаткові витрати суб’єктів господарювання за період з 30.03.2019 по 31.03.2020 склали  7 047,9 млн грн.

Від реалізації наказу за період з 30.03.2019 по 31.03.2020 (12 місяців) додаткові надходження до Державного бюджету України склали
450,16 млн грн, з них податок на прибуток – 367,88 млн грн, податок на додану вартість – 82,28 млн грн.

Оприлюднений Держкомстатом індекс тарифів склав за 2018 рік
(IV квартал до IV кварталу попереднього року) – 114,2%.

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання забезпечено шляхом опублікування наказу в офіційних друкованих виданнях: газеті «Урядовий кур’єр» від 30.03.2019 № 62 та бюлетені «Офіційний вісник України» від 12.04.2019 № 28, а також розміщення на офіційному вебсайті Мінінфраструктури.

Напрямки використання коштів, отриманих АТ «Укрзалізниця» від індексації тарифів на залізничні вантажні перевезення:

реконструкція колії (128,4 км) – 864,4 млн грн; реконструкція стрілочних переводів (86 комплектів) – 164,2 млн грн; модернізація локомотивів
(80 одиниць) – 997,9 млн грн; капітальний ремонт тягового рухомого складу
(14 одиниць) – 202,2 млн грн; капітальний ремонт колії (108,5 км) –
414,6 млн грн; модернізація контактної мережі, тягових підстанцій, об’єктів СЦБ та зв’язку – 365,7 млн грн; ремонт основних засобів – 808,4 млн грн.

Обсяги перевезень вантажів залізничним транспортом у межах України склали 164,641 млрд т-км.

Зазначені показники слугуватимуть джерелом порівняльних даних для аналізу результативності під час проведення повторного та подальших періодичних відстежень.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Реалізація регуляторного акта дала можливість отримати додаткові кошти від проведення індексації тарифів, які були використані АТ «Укрзалізниця» на ремонти, модернізацію та оновлення основних фондів, а також збільшити надходження до Державного бюджету України.

На підставі базового відстеження результативності можна зробити висновок, що шляхом впровадження цього нормативно-правого акта вдалося  забезпечити проведення індексації тарифів на перевезення вантажів у межах України, збільшити доходи АТ «Укрзалізниця», що сприяє частковому поліпшенню фінансово-економічного стану галузі, крім того, збільшено платежі до бюджетів усіх рівнів.



ВСІ Відстеження результативності регуляторних актів