Для людей
з порушенням зору

    Новини    17 Серпня 2020, 17:10
Версiя для друку


Реалізація проєктів ДПП у морських портах дозволить покращити стан галузі та залучити нові інвестиції для розвитку, - Владислав Криклій

17 Серпня 2020, 17:10
Спільно з європейськими партнерами Міністерство інфраструктури України продовжує здійснювати підготовку низки проєктів на умовах державно-приватного партнерства (ДПП) у морських портах України. Мова йде про проєкти з розвитку пасажирського комплексу Одеського порту, поромної переправи та першого і контейнерного терміналів порту “Чорноморськ”, а також Бердянського морського торговельного порту. Їх реалізація дозволить покращити загальний стан галузі та сприятиме залученню нових інвестицій для розвитку.
 
На цьому наголосив Владислав Криклій під час онлайн-зустрічі з представниками ЄБРР щодо подальших кроків із реалізації проєктів державно-приватного партнерства (ДПП) сьогодні, 17 серпня.
 
“Ми впроваджуємо і готові надалі впроваджувати перспективні проєкти державно-приватного партнерства у морських портах України, адже це не тільки нові інвестиції у розвиток портів та їх інфраструктуру, а й покращення та зростання всієї галузі. Вдячний нашим партнерам з ЄБРР за постійну підтримку та співпрацю. Попереду багато планів, будемо працювати далі”, - зазначив очільник Міністерства.
 
Разом з представниками ЄБРР Владислав Криклій обговорив можливість надання допомоги в розробці техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) проєкту на базі Бердянського морського торговельного порту та підготовки попереднього ТЕО щодо проєкту розвитку пасажирського комплексу Одеського порту та інших потенційних проєктів.
Крім цього, учасники обговорили реалізацію важливих проєктів на умовах ДПП у сфері авіації, зокрема, продовження роботи над ТЕО аеропортів, а також можливість створення окремого аеропортового фонду для розвитку летовищ.
 
“Ми проаналізували існуючий міжнародний досвід зі створення аеропортових фондів. І для запуску цього проєкту в Україні необхідна низка законодавчих змін, у тому числі, у Бюджетний та Повітряний кодекси. Ми вже звернулися до наших партнерів з ЄБРР з листом щодо підтримки у створенні такого фонду і вдячні за позитивний відгук та попередню згоду у залученні професійних консультантів для розробки необхідних змін”, - додав Владислав Криклій.
 
Також за ініціативи ЄБРР для аналізу інституційної спроможності Міністерства готувати та супроводжувати проєкти концесій та ДПП, будуть залучені професійні консультанти Ankura, які проводитимуть аналіз поточних планів з їх підготовки та ролі кожного з учасників, організаційної та функціональної структури, розміру необхідних фінансових ресурсів тощо. У результаті такого дослідження будуть сформовані рекомендації для відомства, як найкраще організувати ефективну та швидку підготовку якісних проєктів ДПП.
 
Участь в онлайн-зустрічі також взяли заступник Міністра інфраструктури України Олег Ющенко, заступник директора ЄБРР в Україні Марк Магалецький, директор напрямку
Формування політики та підготовка проектів щодо сталої інфраструктури, ЄБРР Метью Джордан-Танк, голова Проектного офісу з питань державно-приватного партнерства в інфраструктурі “SPILNO” Тарас Бойчук, фахівці та експерти галузі.
 
Оперативна інформація — на телеграм-каналі https://t.me/vladyslavkryklii.
 


ВСІ Новини