Для людей
з порушенням зору

    Новини    18 Серпня 2020, 14:07
Версiя для друку


Ключове завдання реформи Укртрансбезпеки – запуск системи автоматичного ГВК із влаштуванням комплексів “Зважування у русі”, - Владислав Криклій

18 Серпня 2020, 14:07

Ключовим завданням реформи Державної служби з безпеки на транспорті (Укртрансбезпеки), оголошеної Міністерством інфраструктури, є запуск системи автоматичного габаритно-вагового контролю (ГВК) на дорогах України із влаштуванням сучасних комплексів “Зважування у русі” (Weigh-in-Motion).

Про це повідомив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій на презентації підсумків пілотного проєкту з впровадження системи “Зважування у русі” (WIM) на під’їздах до міста Києва.

“На початку липня за завданням Президента ми посилили контроль за дотриманням габаритно-вагових обмежень на дорогах. Лише за 2 місяці – червень і липень працівники Укртрансбезпеки у співпраці з Нацполіцією перевірили у 2 рази більше авто, ніж за аналогічний період минулого року. Також удвічі зросла сума нарахованих коштів за перевантаження. Вона склала близько 32 млн грн. Але нашою головною метою була і залишається повна автоматизація та цифровізація усіх процесів для виключення людського фактора. Ми розпочинаємо реформу Укртрансбезпеки, ключове завдання якої – запустити систему автоматичного ГВК на дорогах із влаштуванням сучасних комплексів “Зважування у русі”, - наголосив очільник Міністерства.

Владислав Криклій нагадав, що до кінця цього року по всій території України працюватимуть близько 50 комплексів автоматичного габаритно-вагового контролю “Зважування у русі” для забезпечення захисту доріг від руйнування. Ще 100 таких комплексів планується встановити до кінця 2021-го.

“Майбутнє габаритно-вагового контролю саме за сучасними IT-рішеннями та WIM. Тому ми вже активно працюємо над запровадженням єдиного комплексу інформаційних систем Укртрансбезпеки, е-протоколу, е-ТТН, а також над системою зберігання та управління інформацією, отриманих з нагрудних камер інспекторів, що дозволить контролювати процеси перевірок. Крім цього, дуже важливий запуск системи Weigh Control, яка забезпечуватиме автоматичний збір даних з WІM, портів та стаціонарних ГВК, фотофіксацію відмови та розподіл надходжень від штрафів. Вдячний нашим міжнародним партнерам та Світовому банку за підтримку в цих питаннях і сподіваюсь на подальшу співпрацю”, - додав Владислав Криклій.

На презентації було обговорено план розширення мережі WIM та використання усіх технічних можливостей системи для збереження дорожньої інфраструктури України.

Участь у заході також взяли комерційний радник та керівник комерційного відділу Посольства Канади в Україні Адам Барбалет, голова Укравтодору Олександр Кубраков, керівник проєкту Світового Банку Євген Булах, представники Уктрансбезпеки, фахівці та експерти галузі, громадськість і ЗМІ.

Пілотний проєкт з обладнання 6 майданчиків автоматичного габаритно-вагового контролю “Зважування у русі” на дорогах навколо міста Києва та допоміжного офісу (пілотний проєкт з впровадження системи “Зважування в русі” (WIM) впроваджено в рамках співпраці України з Міжнародним банком реконструкції та розвитку – проєкт “Проєкт розвитку дорожньої галузі”.

Оперативна інформація — на телеграм-каналі https://t.me/vladyslavkryklii.ВСІ Новини