Для людей
з порушенням зору

    Новини    25 Вересня 2020, 13:05
Версiя для друку


Плануємо будівництво нового аеропорту на Закарпатті, - Владислав Криклій

25 Вересня 2020, 13:05

Сьогодні, 25 вересня, Міністр інфраструктури України Владислав Криклій перебуває у складі делегації Президента України Володимира Зеленського із робочим візитом у Закарпатській області.

 Під час поїздки Владислав Криклій  прокоментував плани будівництва нового аеропорту на Закарпатті. «Ми плануємо побудувати новий аеропорт на Закарпатті. Урядом вже затверджено обсяг фінансування у розмірі 30 млн грн на передпроєктні та проєктні роботи з будівництва нового аеродрому, і зараз ми визначаємось з оптимальним місцем розташування летовища. Хочемо реалізувати цей проєкт у рамках державно-приватного партнерства, де держава буде брати на себе витрати на будівництво аеродрому, а приватний інвестор займатиметься зведенням терміналу. Орієнтовний обсяг інвестицій - 3-4 млрд грн. Все залежатиме від подальших розрахунків і місця, де буде знаходитись майбутній аеропорт», - повідомив очільник Міністерства.

За його словами, це стане не просто інфраструктурним проєктом держави, але й значною приватною інвестицією в розбудову Закарпатської області.

 Разом з тим, Міністерство інфраструктури продовжує активну роботу щодо відновлення повноцінного функціонування міжнародного аеропорту «Ужгород». Вчора, 24 вересня у Братиславі була укладена двостороння міжурядова угода між Україною та Словаччиною, яка повинна розблокувати роботу цього летовища. «На сьогодні поки що це єдиний аеропорт на Закарпатті, який може з'єднати крайній західний регіон з рештою областей України та із закордоном. Але для розвитку галузі і Закарпатської області в цілому нам потрібне нове сучасне летовище, яке відповідатиме всім міжнародним стандартам», - зауважив Владислав Криклій.

 Так, у силу географічних та інших територіальних особливостей аеропорту «Ужгород», який знаходиться практично на кордоні зі Словаччиною, відліт і захід на посадку літаків на летовищі неможливий без використання словацької території. «Розвиток аеропорту  Ужгород для забезпечення сучасних потреб авіакомпаній зараз вкрай ускладнений, оскільки подовження злітно-посадкової смуги через наближеність до державного кордону неможливе. Також неможливо встановити радіотехнічні засоби посадки через щільну забудову міста та світлосигнальне обладнання, яке знаходиться на території Словаччини. Практично впродовж усієї своєї діяльності летовище повністю залежить від словацької сторони. Але для нас важливо відновити роботу цього аеропорту, поки на Закарпатті будуватиметься нове сучасне летовище”, - пояснив Владислав Криклій.

 Оперативна інформація - на телеграм-каналі https://t.me/vladyslavkryklii.ВСІ Новини