Для людей
з порушенням зору

    Новини    2 Жовтня 2020, 16:21
Версiя для друку


Спільно з бізнесом працюємо над новою концепцією розвитку електромобільності в Україні, - Владислав Криклій

2 Жовтня 2020, 16:21

Міністерство інфраструктури України розпочало роботу над новою концепцієї розвитку електромобільності в Україні та залучає до співпраці усіх бажаючих. З цього приводу, сьогодні, 2 жовтня, у Мінінфраструктури відбулося засідання Робочої групи щодо розвитку електротранспорту під головуванням Міністра інфраструктури України Владислава Криклія.

“Ринок електромобілів у світі розвивається доволі швидко. І Україна - не виключення. Станом на 15 вересня, за даними МВС, у нас вже зареєстровано майже 24 тисячі електрокарів. І ця цифра постійно зростає. Звісно, це лише кількість ввезених в Україну авто, а ми маємо стимулювати та надавати допомогу, у першу чергу, українському виробнику. Національною транспортною стратегією до 2030 року вже передбачено стимулювання використання електромобілів в Україні. Також внесено низку відповідних змін в українське законодавство. Ми, у свою чергу, розпочинаємо роботу над новою концепцією розвитку електромобільності в Україні задля створення належних умов і для виробництва вітчизняних електромобілів. Та запрошуємо до співпраці усіх бажаючих фахівців галузі”, - відмітив Владислав Криклій.

Крім цього, Міністерство активно працює над змінами у державні будівельні норми щодо планування і забудови територій, які б дозволили розміщення зарядних станцій на всіх дорогах загального користування та на АЗС. “Так ми поліпшимо зручність у пересуванні між містами для власників електрокарів і стимулюватимемо їх приріст в Україні”, - пояснив Міністр.

Владислав Криклій також наголосив на важливості популяризації електричного громадського транспорту. “Громадський електричний транспорт – важлива частина розвитку електромобільності. За участю місцевих держадміністрацій ми з вами маємо забезпечити поетапну заміну автомобільного транспорту на електротранспорт, зокрема шляхом залучення кредитів на сприятливих умовах та удосконалення законодавства”, - додав очільник Міністерства.

Учасники Робочої групи ознайомилися з пропозиціями для розробки майбутньої концепції розвитку електромобільності та обговорили ключові аспекти, які вона має містити.

Участь у заході також взяли заступник Міністра інфраструктури Дмитро Живицький, представники Міністерства інфраструктури, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Команди підтримки реформ при Мінінфраструктури (RST), Асоціацій EV-UA і “Укравтопром”, компаній “Єврокар”, “Електрон”, “Богдан Моторс” та інші.

Нагадаємо, 9 вересня, на своєму засіданні Уряд підтримав розроблений Мінінфраструктури законопроєкт “Про внесення змін до Закону України “Про автомобільний транспорт”. Він чітко визначає в законодавстві України терміни “електричний транспортний засіб” (“електромобіль”), “електробус”, “станція зарядки електромобілів”, “вантажний електромобіль”, “легковий електромобіль”, “гібридний електромобіль”, “плагін-гібридний електромобіль”.

Оперативна інформація - на телеграм-каналі https://t.me/vladyslavkryklii.ВСІ Новини