Для людей
з порушенням зору

    Новини    13 Жовтня 2020, 12:36
Версiя для друку


Міністр інфраструктури України Владислав Криклій провів зустріч з Міністром інфраструктури Республіки Польща Анджеєм Адамчиком

13 Жовтня 2020, 12:36

Сьогодні, 13 жовтня, у рамках офіційного візиту в Україну Президента Республіки Польща Анджея Дуди відбулась двостороння зустріч Міністра інфраструктури України Владислава Криклія та Міністра інфраструктури Польщі Анджея Адамчика. Сторони обговорили перспективи розвитку транспортного сполучення між обома країнами, а також реалізацію транзитного потенціалу.

Під час переговорів Владислав Криклій акцентував увагу на необхідності забезпечення українських автоперевізників достатньою кількістю дозволів Республіки Польща на тих умовах, які були визначені на момент підписання Асоціації Україна-ЄС. Він сигналізував, що українські перевізники чекають на прогрес в цьому питанні та готові до того, що кількість двосторонніх дозволів має бути на паритетній основі. Проте транзитні перевезення не мають обмежуватися жодною із сторін.

Владислав Криклій вкотре зазначив, що стримування польською стороною українських перевізників в дозволах має негативний ефект на показниках товарообігу і закликав Анджея Адамчика не допускати зупинки автомобільного сполучення.

За словами Владислава Криклія, квота польських дозволів на здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень не повинна бути меншою, ніж 200 тисяч дозволів. Це той мінімум, необхідний для здійснення перевезень українськими перевізниками. Також Україна готова до впровадження цифрового обміну дозволами на перевезення. Міністр інфраструктури України повідомив про здійснені заходи в питанні налагодження контролю за процедурою оформлення дозволів та запропонував опрацювати питання сумісної цифрової інфраструктури та майбутнього переходу на електронні дозволи. Він також повідомив, що українська сторона виконала всі взяті на себе зобов’язання під час минулих засідань Змішаних Комісій з питань міжнародних автомобільних перевезень та очікує на виконання зобов’язань польською стороною під час наступного засідання Комісії на початку листопада 2020 року.

У свою чергу, Анджей Адамчик відмітив прогрес України у будівництві доріг та зауважив на необхідності розвивати транспортні коридори, зокрема Go Highway. Він вбачає вирішення проблеми з недостатньою кількістю дозволів лише після пришвидшення прикордонного руху, а також в оптимізації роботи пунктів пропусків та розмежування пасажирських та вантажних перевезень.

Міністри також обговорили розбудову прикордонної інфраструктури, реалізацію спільних інфраструктурних проєктів у галузі залізничного транспорту та збільшення контейнерних перевезень залізницею, а також співпрацю у сфері морських портів та авіації. Владислав Криклій наголосив на доцільності проведення експерименту зі створення спільного митного простору, щоб перевізники оптимально витрачали свій час під час проходження кордонів. Першими пілотними проєктами в якості експерименту можуть стати кілька пунктів пропуску між Україною та Польщею.

Участь у переговорах з української сторони також взяли голова правління АТ “Укрзалізниця” Володимир Жмак, в.о. голови ДП “Адміністрація морських портів України” Олександр Голодницький, представники Мінінфраструктури, Міненерго, Укравтодору, АМПУ та інші.

Оперативна інформація — на телеграм-каналі https://t.me/vladyslavkryklii.ВСІ Новини