Для людей
з порушенням зору

    Новини    27 Листопада 2020, 14:42
Версiя для друку


Готуємо концесію контейнерного термінала в порту «Чорноморськ», - Владислав Криклій

27 Листопада 2020, 14:42

Міністерство інфраструктури продовжує підготовку нових проєктів державно-приватного партнерства (ДПП) у різних інфраструктурних галузях та активно готує до оголошення нові концесійні конкурси. Сьогодні, 27 листопада, під головуванням Міністра інфраструктури Владислава Криклія відбулося перше засідання Робочої групи з питань реалізації державно-приватного партнерства у морському порту «Чорноморськ».

Участь у заході також взяли голова Проєктного офісу «SPILNO» Тарас Бойчук, в.о. директора ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ» Ігор Шевченко, представники Міністерства, АМПУ, IFC, ЄБРР, ТОВ «Ернст енд Янг», компаній «Касталія Едвайзерс» та «Білфінгер Тебодін Україна».

«Спільно з нашими постійними міжнародними партнерами ми продовжуємо підготовку нових концесійних проєктів у морській галузі. Попередній досвід співпраці з ЄБРР та IFC над концесіями портів «Ольвія» та Херсон показав свою успішність, тому ми впевнені у подальшому продуктивному партнерстві. Сьогодні ми проводимо першу установчу зустріч щодо проєкту концесії контейнерного термінала у порту «Чорноморськ». Цей проєкт вже внесений до 100 пріоритетних проєктів Уряду на наступні 3 роки, тому його впровадження є вкрай очікуваним та важливим для країни. Вітаю у нашій команді консультантів-переможців тендеру на підготовку пре-ТЕО цього проєкту. Ми готові спільно працювати далі», - зазначив Владислав Криклій. 

Під час засідання учасники Робочої групи обговорили план-графік проєкту та очікувані результати роботи консультантів. Відтак, завершити розробку пре-ТЕО проєкту планується на початку 2021-го, а сам концесійний конкурс провести у кінці цього ж року.

Владислав Криклій запевнив, що Мінінфраструктури постійно надаватиме консультантам усю інформацію, необхідну для підготовки пре-ТЕО проєкту, а також іншу допомогу, якщо це буде необхідно. У свою чергу, відомство вже підготувало інформаційні запити до Адміністрації морських портів України (АМПУ) та ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ» з метою отримання інформації для пре-ТЕО проєкту. Вона буде надана консультантам після підписання відповідних угод про нерозголошення.

Нагадаємо, що також визначено компанію, яка займатиметься підготовкою ТЕО і конкурсної документації концесії поромної переправи в порту «Чорноморськ». Це ТОВ «Ернст енд Янг». У рамках цього проєкту планується залучити від 150 млн грн інвестицій, які будуть спрямовані на модернізацію залізнично-поромного комплексу порту. 

Оперативна інформація — на телеграм-каналі https://t.me/vladyslavkryklii.ВСІ Новини