Для людей
з порушенням зору

    Новини    8 Грудня 2020, 14:20
Версiя для друку


Ми прагнемо справедливості та об’єктивного розслідування авіакатастрофи літака МАУ в Тегерані, - Владислав Криклій

8 Грудня 2020, 14:20

Українське слідство досі не отримало обіцяних Іраном матеріалів та доказів щодо розслідування авіакатастрофи літака авіакомпанії МАУ рейсу PS752, який був збитий 8 січня 2020 року поблизу Тегерана. Тому Україна закликає всіх своїх партнерів підтримати її у прагненні справедливості та об’єктивному розслідуванні цієї справи.

На цьому наголосив Міністр інфраструктури Владислав Криклій на першому Форумі безпечнішого неба (Safer Skies Forum) сьогодні, 8 грудня. Захід проводиться за ініціативи Міністра транспорту Канади Марка Гарно в рамках канадської урядової міжнародної ініціативи Safer Skies.

Участь у форумі також взяли Президент Ради ІКАО Сальваторе Шаккітано, Міністр інфраструктури та водного господарства Нідерландів Кора ван Нівенхейзен, Міністр транспорту США Елейн Лан Чао, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Канаді Чанг Кенг Рьонг, постійний представник Франції при Раді ІКАО, посол Лоран Пік, член Ради безпеки Нідерландів, професор Маржолейн ван Ассельт.

«Ми активно підтримували та сприяли технічному розслідуванню катастрофи рейсу MH-17 авіакомпанії Malaysia Airlines, проведеного Радою безпеки Нідерландів. Окрім того, Україна бере активну участь у розслідуванні збиття рейсу PS752 авіакомпанії МАУ, яке проводить Ісламська Республіка Іран. Ми високо цінуємо підтримку наших партнерів з Канади, США, Франції, Нідерландів, Німеччини та інших країн, яка дозволила досягнути результатів у розслідуванні катастрофи рейсу MH-17. Разом з тим, українське слідство досі не отримало обіцяних Іраном матеріалів та доказів щодо розслідування авіакатастрофи рейсу PS752. Тому я прошу наших партнерів підтримати Україну у прагненні справедливості. Ми всі зацікавлені в об’єктивному розслідуванні цієї справи», - наголосив Владислав Криклій.

За його словами, на основі результатів остаточного звіту про розслідування катастрофи MH17 Україна спільно з іншими державами брала активну участь у розробці Міжнародною організацією цивільної авіації (ІКАО) нових стандартів і рекомендацій щодо управління повітряним простором та аеронавігаційною інформацією, які враховують оцінку ризиків у зонах конфлікту.

«Відповідно до вдосконалених документів, спираючись на власний досвід, ми внесли необхідні зміни до національного законодавства і внутрішніх нормативних актів для авіаційних суб'єктів, включаючи експлуатантів повітряних суден та постачальників аеронавігації. Зокрема, ми впровадили конкретні вказівки щодо оцінки рівня загрози безпеці цивільної авіації в Україні. Це стосується як польотів над зонами конфлікту чи поблизу них, так і умисних чи ненавмисних атак на цивільну авіацію. Також розроблено та впроваджено процедури визначення повітряного простору, де польоти цивільних літаків заборонені або обмежені за певних умов через загрози, що виникають у зонах конфлікту», - пояснив Міністр.

Владислав Криклій запевнив, що Україна безперервно вживає заходів для вдосконалення процедур та технічних складових Цивільно-військової координації при організації повітряного руху (Civil-Military ATM Coordination), зокрема з метою раннього попередження та оперативного реагування на загрози. Більше того, для вжиття відповідних заходів з метою безпеки українськими фахівцями постійно проводиться аналіз та оцінка інформації щодо ситуації у зонах конфлікту в інших країнах.

«Ми повністю і безумовно підтримуємо ініціативу щодо розробки найкращих практик для управління ризиками, пов'язаними із зонами конфлікту, як у всьому світі, так і на національному рівні, а також на державному та місцевому рівнях», - підсумував Владислав Криклій.

За результатами форуму його учасники зробили спільну заяву з метою підвищення безпеки цивільних польотів.

Проведення першого Safer Skies Forum в онлайн-форматі було підтримано більшістю країн Ради ІКАО, зокрема Бразилією, Іспанією, Фінляндією, США, Францією, Великою Британією, Нідерландами, Індією та Грецією. Оперативна інформація — на телеграм-каналі https://t.me/vladyslavkryklii.ВСІ Новини